Balıkçıların dikkatine

Balıkçıların dikkatine

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Su Ürünleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Su Ürünleri Kanunu’nda yasak, sınırlama olan ve yükümlülüklere aykırı hareket edenlere karşı idari paza cezası yeniden düzenledi. 

İlgili Bakanlık tarafından hazırlanan yönetmelik kapsamındaki para cezaları ise türlerin avlanma miktarına uymayan kişilere kesilecek ceza 5 bin lirayken, avlanma miktarına aykırı faaliyette bulunan boyu 35 metre dahil daha büyük olan balıkçı gemilerinin cezası 50 bin lira olacak. Avcılığa ait güncel kayıtların tutulmaması veya bulundurulmaması halinde 2 bin 500 lira ceza kesilecek.
YENİ CEZALAR BELİRLENDİ
İzinsiz olarak canlı su ürünlerinin yurt içine getilmesinin cezası adete göre değişiklik gösteriyor. İzinsiz olarak canlı su ürünlerinin yurt içine getirilmesine 100 adete kadar verilecek ceza 5 bin lira olarak belirlendi. Koruma altındaki türlerin canlı olarak yurt dışına çıkarılması halinde 50 bin lira idari para cezası verilecek.  Balıkçıların balık geçidi yapmaması halinde 250 bin lira, balıkçı barınakları ile barınaklarda bulunan alt üst yapıların amaç dışı kullanılması durumunda 15 bin lira ceza kesilecek.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER