İnşaat maliyet endeksi azaldı

İnşaat maliyet endeksi azaldı

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu Adana Bölge Müdürlüğü, Haziran ayı inşaat maliyet endeksini açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, inşaat maliyet endeksinde azalış olduğu belirtildi.

Yapılan değerlendirmede, İnşaat Maliyet Endeksinin (İME),2019 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,79 düştüğü, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,10 arttığı belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 1,23 düştüğü, işçilik endeksinin yüzde 0,22 arttığı bildirildi.
Ayrıca, bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 18,90, işçilik endeksinin yüzde 26,30 arttığı ifade edildi.
BİNA İNŞAATI MALİYETİ DÜŞTÜ
TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bina inşaatı maliyet endeksinin, bir önceki aya göre yüzde 0,44 düştüğü, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,99 arttığı, bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 0,72 düştüğü, işçilik endeksinin de yüzde 0,17 arttığı belirtildi.
Ayrıca, bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 20,03, işçilik endeksinin yüzde 26,44 arttığı bildirildi.
BİNA DIŞI YAPILAR İÇİN ENDEKSLER DÜŞTÜ
Bina dışı yapılar için inşaat maliyet endeksinin, bir önceki aya göre yüzde 1,94 düştüğü, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,24 arttığı belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 2,87 düştüğü, işçilik endeksinin yüzde 0,39 arttığı ifade edildi.
Ayrıca, bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 15,41, işçilik endeksinin yüzde 25,79 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER