Perakende satış endekslerinde azalma var

Perakende satış endekslerinde azalma var

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, perakende satış endekslerini açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, perakende satış endekslerinin bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,9 oranında azaldığı belirtildi.


TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı Şubat ayı Perakende Satış Endeksleri değişim oranları değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmede, takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %4,9 azaldığı ifade edildi.

PERAKENDE SATIŞ HACMİ YÜZDE 0,8 ARTTI

Yapılan açıklamada, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2019 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre %0,8 arttığı belirtildi.  Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının %0,8, gıda dışı satışlarının (otomotiv yakıtı hariç) %0,9, otomotiv yakıtı satışlarının %0,4 arttığı bildirildi.

PERAKENDE CİRO YÜZDE 14,2 ARTTI

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede, takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende cironun 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %14,2 arttığı belirtildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları %18,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) %12,5,  otomotiv yakıtı satışları %12,5 arttığı belirtildi.

BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 1,5 ARTTI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende cironun 2019 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre %1,5 arttığı bildirildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları %1,1, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) %1,2, otomotiv yakıtı satışları %2,9 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER