Toplam ciro yüzde 13,6 arttı

Toplam ciro yüzde 13,6 arttı

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, 2019 yılı Şubat ayı Ciro Endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından açıklamada, 2019 yılı Şubat ayında toplam cironun yüzde 13,6 arttığı belirtildi.


Yapılan değerlendirmede, sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksinin, 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %13,6 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksinin de bir önceki aya göre %1,3 arttığı bildirildi.

SANAYİ SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 20,6 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin, 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,6 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %2,4 arttığı belirtildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 22 AZALDI

Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin, 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %22 azaldığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %7,3 azaldığı ifade edildi.

TİCARET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 13 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin, 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %13 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin de bir önceki aya göre %1,8 arttığı bildirildi.

HİZMET SEKTÖRÜNDE CİRO %20,2 ARTTI

Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin, 2019 yılı Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %20,2 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin ise bir önceki aya göre %2,2 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER