Toplam ciroda yüzde 12’lik artış

Toplam ciroda yüzde 12’lik artış

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, Temmuz ayı ciro endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, toplam ciro endekslerinin yüzde 12,6 oranında arttığı belirtildi.

Yapılan değerlendirmede, sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksinin, 2019 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,6 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 2,8 arttığı bildirildi.
SANAYİ SEKTÖRÜNDE CİRO ARTTI
Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin, 2019 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin de bir önceki aya göre yüzde 3,1 arttığı ifade edildi.
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE AZALMA VAR
Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin, 2019 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,8 azaldığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin de bir önceki aya göre yüzde 9,2 arttığı bildirildi.
Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin, 2019 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,2 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 1,4 arttığı belirtildi.
HİZMET SEKTÖRÜNDE YÜZDE 23 ARTIŞ
Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin, 2019 yılı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin de bir önceki aya göre yüzde 3,6 arttığı ifade edildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER