Çin heyetinden Kibar’a ziyaret

Çin heyetinden Kibar’a ziyaret

GAZETTE- Yükseköğretim Kurulu tarafından Uluslararasılaşma alanında pilot üniversite seçilen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), 2019-2023 Stratejik Planı ve Uluslararasılaşma Strateji Belgesinde yer alan stratejik hedeflerine göre uluslararasılaşma faaliyetlerine devam ediyor. 

Orta vadede işbirliği tesis edilecek stratejik ülkeler arasında yer alan Çin ile bilimsel ve akademik işbirliğini artırmaya yönelik faaliyetler kapsamında Dış İlişkiler Biriminin koordinasyonunda Çin Beijing Union Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Li Xuewei ile beraberindeki heyeti, Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti. 
Ziyarete Çin tarafından Xuewei’nin yanı sıra Uluslararası Eğitim Fakültesi Dekanı Yang Peng, Uluslararası Değişim ve İşbirliği Birimi Başkanı Pang Ming, Lisansüstü Eğitim Birimi Direktörü Wang Jing ve İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Zhu Xin katıldı. 
ÇÜ’DE KONFÜÇYUS ENSTİTÜSÜ KURULACAK
ÇÜ’de Konfüçyus Enstitüsü kurulması için Çin’deki partner üniversite olarak destek vereceklerini ifade eden Xuewei, “Çukurova Üniversitesiyle yapılacak işbirliğimizde karşılıklı iyi niyetin somut adımlarla hayata geçirilmesi gerekiyor” dedi.
İKİLİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Üniversiteler arasında öğrenci ve akademik personel değişimi ile ortak proje yapılmasını öngören Mutabakat Zaptı imzalandı. Özellikle İngilizce dilinde sunulan program arasında değişim faaliyetinin planlanmasına ve sonrasında çift diploma verilmesine yönelik olarak lisansüstü düzeyde ortak programlar üzerinde çalışılmasına karar verildi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER