“Engelsiz kampüs için çalışıyoruz”

“Engelsiz kampüs için çalışıyoruz”

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi, engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim sorunlarını belirlemek üzere bir araya geldi. 

Temel amacı, ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde sosyal, kültürel, eğitim, öğretim, ekonomi ve ulaşılabilirlik konularında engelli öğrencileri desteklemek ve yaşadıkları sınırlılıkları kolaylaştırmak olan birim, Komisyon Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan başkanlığında Akif Kansu Toplantı Salonu’nda değerlendirme toplantısı yaptı.
“MEKANSAL SORUNLARI GİDERECEĞİZ”
Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Erdoğan, Çukurova Üniversitesinin mekânsal gelişimi için düzenlemeler yaptıklarını belirterek, “Çukurova Üniversitesinin engelsiz hale getirilmesiyle ilgili çalışmalar hız kazandı. 2020 yılında kuzey kampüsün engelsiz hale gelmesi için proje ve çalışmalar tamamlandı. Engelli öğrencilerin mekânsal sorunlarını gidermek üzere çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
“BİRİMİMİZE KAYITLI 78 ENGELLİ ÖĞRENCİ KAYITLI”
Konuyla ilgili bilgi vermek için konuşma yapan Birim Koordinatörü Doç. Dr. Özgül Akın Şenkal , “Çukurova Üniversitesi olarak engeli öğrencileri önemsiyoruz ve bu kapsamda çalışmalar yapıyoruz. Kampüste rahat eğitim ve öğretim yapabilmeleri için gerekli tedbirlerin alınıyor. Çukurova Üniversitesinde birimlerine kayıtlı 78 engelli öğrencimiz mevcut” diye konuştu. Şenkal, öğrencilerin bölümleri ve dağılımları hakkında bilgi verdi.

İlgili daire başkanlıklarının temsilcileri Çukurova Üniversitesinin engelsiz mekân olması için yaptıkları çalışmaları görsellerle sunum yaptı. Sunumların ardından Engelli Öğrenci Temsilciliği seçimlerine geçildi. 3 kişi aday olurken adaylar kendilerini tanıtarak projelerini açıkladı. 3 aday arasında yapılan seçim sonucu İletişim Fakültesi Öğrencisi Alper Okçuoğlu ile Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Yasemin Günay Engelli Öğrencisi Temsilcisi olarak seçildi.
   

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER