Hukukçuların mezuniyet sevinci

Hukukçuların mezuniyet sevinci

GAZETTE- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi 8. Dönem Mezunlarını uğurladı. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını başarı ile tamamlayan genç hukukçular keplerini fırlatarak mezun oldu. 

ÇÜ Kongre Merkezinde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bilgili, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, akademisyenler, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı. 
“HUKUK MEZUNUMUZ 776’YA ULAŞTI”
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet programında açılış konuşmasını Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Bilgili yaptı. “Fakültemizde eğitim öğretim gören toplam 1205’e varan lisans öğrencilerimizden bugün 87′sini mezun vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen Prof. Dr. Bilgili, “Böylece, 2007 yılında kurulan ve 8. dönem mezunlarını veren ÇÜ Hukuk Fakültesinin mezun sayısı 776’ya ulaşmış olmaktadır. Kısa bir süre içinde lisans ve lisansüstü öğrencileriyle sayısını 1200’lere çıkaran Çukurova Hukuk Fakültesi, bölgemizin en kaliteli eğitimini vermek için bütün öğretim kadrosuyla yoğun bir mesai içindedir. Yeni bir fakülte olmasına rağmen gelişerek hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. Bugün dört yıllık uzun uğraş sonucunda geldiğimiz aşamada bu tablo, saygıdeğer hocalarımızın eseri olup, ne kadar gururlansalar azdır. Üstün gayretinden dolayı tüm hocalarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.
“FAKÜLTEMİZİN MEZUNLARI YEDİNCİ OLDU”
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, 2008-2009 akademik yılında 21 öğrenciyle eğitim hayatına başlayan ÇÜ Hukuk Fakültesi öğrenci sayısının her yıl arttığına işaret ederek, bu eğitim öğretim döneminde öğrenci sayısının 1.300’e yaklaştığını söyledi. 
Lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencileri ile birlikte hızla büyüyen ve tercih edilen Fakültenin misyon olarak, modern hukuk bilgisine sahip, bilinçli ve yüksek karakterli hukukçular yetiştirmeyi hedeflediğini bildiren Prof. Dr. Kibar, “Gururla belirtmeliyim ki, mezunlarımızın başarıları bizi son derece mutlu etmekte olup, geçmiş yıllarda olduğu gibi Adalet Bakanlığının 2018 yılı Adli Yargı Hakimlik-Savcılık sınavında fakültemiz mezunları Türkiye’deki Hukuk Fakülteleri arasında yedinci olmuştur. Fakültemizde ayrıca özel hukuk alanında tezli ve tezsiz yüksek lisans programının yanında özel hukuk doktora programı da bulunmaktadır. Her geçen yıl lisansüstü eğitim amacıyla Fakültemize yapılan başvurular artmakta olup, lisansüstü programlardan mezun olan öğrencilerimizin sayısı 50’ye yaklaşmış durumdadır” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER