Kocaispir'den eğitime tam destek

Kocaispir'den eğitime tam destek

GAZETTE- Ülke geleceğinin teminatı olan gençlerin ve çocukların en güzel şekilde hayata hazırlanması gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, gençlerin eğitimine büyük önem veriyor.

Yüreğir Belediyesi Kültürevleri’nde düzenlenen ücretsiz kurslarda, öğrencilere yönelik olarak LGS, AYT ve TYT kursları ve ders takviye kursları, yetişkinlere yönelik hobi ve meslek kurslarından bütün Yüreğirli vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Öğrencilere dağıtılan eğitim setleri de ücretsiz olarak dağıtılırken, 6-7-8-9-10-11-12 ve mezun olan öğrenciler ders takviye kurslarına katılabiliyor.
“GENÇLERİMİZ LOKOMOTİFİMİZDİR”
AYT ve TYT kurslarının Fatih Sultan Mehmet, Fatih Terim, Doğankent ve Yunus Emre kültürevlerinde LGS kursları ve ders takviye kurslarının bütün kültürevlerinde verildiğini dile getiren Kocaispir, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın gelişimine katkı koymaya büyük önem veriyoruz. Gençler her sahada, ülkesinin ve milletinin kalkınmasında ve yükselmesinde lokomotif vazife görür. Genç nesillere değer veren her millet, yükselmiş, onları ihmal edenler ise gelişememiştir. Milletin ayakta kalması,  sağlam terbiye edilen gençlerin enerjisi ve aksiyonları sayesinde olur” dedi.“KÜLTÜREVLERİ EĞİTİM YUVASIDIR”
Yüreğir'de eğitime büyük önem verdiklerini, kültürevlerinin eğitim yuvası olduğunu belirten Kocaispir, “Kültürevlerinde 100'e yakın eğitim, hobi, meslek kurslarını ücretsiz olarak veriyoruz. Bu kurslarımızdan binlerce insanımız faydalanıyor. Ücretsiz kurslarımızla aynı zamanda vatandaşlarımıza da bir nevi ekonomik katkı da bulunuyoruz. Birçok vatandaşımız öğrendikleri meslekler sayesinde iş kurabiliyor, işe yerleşiyorlar. Çocuklarımıza fırsat verildiğinde çok güzel okullara yerleşebiliyorlar” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER