Kültürevlerinde yıl boyu ücretsiz eğitim

Kültürevlerinde yıl boyu ücretsiz eğitim

GAZETTE- Yüreğir Belediyesi kültürevlerinde her yaşa yönelik ücretsiz kurslarının yılın 12 ayı devam ettiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ''Yüreğir Belediyesi Kültürevleri eğitim ve öğretim yuvası olarak faaliyetlerine devam ediyor. Öğrencilere yönelik düzenlenen yaz kurslarından her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor” dedi.

Kocaispir, “Eğitim-öğretim döneminde ücretsiz olarak verilen ders takviye kursları sayesinde ise birçok öğrenci çok güzel okullara yerleşme imkânına kavuşuyor. Meslek Kursları sayesinde ise birçok vatandaş işe yerleşme imkânına sahip oluyor. Bütün kültürevlerinde ücretsiz kreş hizmetleri de yılın 12 ayı devam ediyor'' diyerek bütün amaçlarının geleceğimizin teminatı olan çocukları sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmak ve Yüreğirli vatandaşların faydalanacağı ve aile bütçelerine katkı sağlayacak hizmetleri yaygınlaştırmak olduğunu belirtti.
“GELECEĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ”
Başkan Kocaispir, “Çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak geleceğimize en büyük yatırımı yapıyoruz. Çocuklarımız için düzenlenen yaz kurslarının büyük bölümünü kültürevlerinde gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımız bütün kursları usta öğreticilerden ücretsiz olarak öğreniyorlar. Bunun yanı sıra yetişkinlere yönelik olarak düzenlenen hobi ve meslek kursları ile vatandaşlarımız hem meslek öğreniyorlar, hem de boş zamanlarını verimli bir şekilde kullanıyorlar. Birçok vatandaşımız ücretsiz meslek kurslarımız sayesinde işe yerleştiler” diye konuştu.
ÖĞRENCİLER ÜCRETSİZ FAYDALANIYOR
Eğitim öğretim döneminde verilen eğitime destek kurslarından her yıl binlerce öğrencinin ücretsiz olarak faydalandığını dile getiren Kocaispir, “Özellikle etüt merkezlerine gidemeyen çocuklarımız bu kurslarımızdan faydalandılar.  Bu kurslarımıza katılan öğrencilerimiz çok güzel okullara yerleştiler. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalarımızı daha da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Yaz aylarında ise çocuklarımızın kişisel gelişimlerine yönelik kurslarımız devam ediyor. Özellikle bütün kültürevlerimizde hizmette olan okul öncesi eğitim merkezlerimizden (kreşlerimizden) bütün ailelerimiz ücretsiz olarak faydalanmaktadır. Kurslarımıza katılan annelerimiz ve çalışan ailelerimiz çocuklarını kreşlerimize bırakarak bütün etkinliklere katılıyorlar. Hem çocuklarımız eğitim alıyorlar, hem velilerimiz gönül rahatlığı içerisinde kurslara katılabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER