Mezun öğrenciler kep fırlattı

Mezun öğrenciler kep fırlattı

GAZETTE- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun 2018-2019 Akademik Yılı mezunları için tören düzenlendi. Törende 30 öğrenci keplerini fırlatarak mezun oldu.

AOSB Başkanlığı Seyhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar,  AOSB Bölge Müdürü Bekir Sütcü, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Prof. Dr. Bozdoğan, 8. dönem mezunlarını verdiklerini ifade ederek, “Yükseköğretim Kurul Başkanlığı tarafından sağlanan destek sayesinde öğrencilerimizi diğer meslek yüksekokullarından mezun öğrencilerden farklı kılmak amacıyla 2018 yılının Nisan ayından itibaren çeşitli alanlarda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bekoloader, ekskavatör ve forklift operatörlük belgeleri ile ve diksiyon, ilkyardım, AFAD, solidworks, autocad gibi sertifikalı eğitimler aldılar” dedi.
“VEFA BORCUMUZU ÇALIŞARAK ÖDEMELİYİZ”
AOSB Bölge Müdürü Sütcü, Yönetim Kurulu’nun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerin yanında olduklarını söyledi. TÜBİTAK Bölge Yarışmalarına katılmaya hak kazanan öğrencileri tebrik eden Sütcü, “Hepimizin bu memlekete vefa borcu var. Sizlerde, hem Adana’ya hem de sizlere büyük emekler veren hocalarınız ve ailelerinize olan vefanızı, çok çalışıp başarılı olarak karşılık vereceğinize olan inancım tamdır” dedi. Sütcü ayrıca, mezun olan öğrencilerin AOSB İnsan Kaynakları Birimi’ne şimdiden başvuru yapmaları önerisinde bulunarak, konunun takipçisi olacağını söyledi.
KİBAR’DAN NİTELİKLİ EĞİTİM VURGUSU
Rektör Kibar da, Yükseköğretim Kurulu tarafından Organize Sanayi Bölgesindeki Meslek Yüksekokullarına tahsis edilen eğitim desteği ile son iki yıldır Meslek Yüksekokulu imkânlarının daha da arttığına dikkat çekerek, “Sağlanan bu destekle Meslek Yüksekokulumuzda öğrencilerin ihtiyaç duydukları alanlarda sertifika programları düzenlenmiş, proje yarışması yapılmış ve kariyer günü düzenlenmiştir. Organize Sanayi Bölge Başkanlığı tarafından yapılmış olan makine atölyesi ve YÖK desteği ile alınmış olan makine ve teçhizatlar sayesinde öğrenciler teorik eğitime destek veren uygulamalı eğitimleri de yapabilmektedirler. Bu vesileyle destekleri için hem Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına, hem de AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve desteklerini esirgemeyen bütün yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
2016 yılından bu yana Türk Telekom mühendislerinin öğrencilere 15 hafta boyunca eğitim vererek onları yetiştirdiklerini hatırlatan Prof. Dr. Kibar, gösterdikleri özveri ve destek için mühendislere teşekkür etti. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER