Adana İHH İnsani Yardım Derneği kuruldu

Adana İHH İnsani Yardım Derneği kuruldu

GAZETTE- 2008 yılından bu yana Adana’da Adana Yardımlaşma Derneği (ADYAR) olarak faaliyet gösteren dernek, aktif faaliyetlerine geçtiğimiz Cumartesi günü itibari ile Adana İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) olarak devam edecek. Başkanlığını Mahmut Eraslan'ın yaptığı derneğin yönetim kurulunda gazetemizin hukuk danışmanı, Adana’nın başarılı Avukatlarından Osman Aydoğan da yer aldı.


Adana İHH İnsani Yardım Derneği’nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Söz konusu bu değişikliğin asıl amacı, İHH İnsani Yardım Vakfı yaptığı faaliyetlerle Türkiye geneline hatta dünya geneline yayıldığı için, yasal prosedüre takılmadan dünyanın neresinde olursa olsun mağdur olmuş yaşlı, kadın, çocuk, hasta, yaralı ve yetimlere daha hızlı ulaşabilme amacı doğrultusunda Adana İHH İnsani Yardım Derneği kurulması gereği duyulmuştur.

DERNEĞİN KURULUŞ AMACI

Başkanlığını Mahmut Eraslan'ın yaptığı Adana İHH İnsani Yardım Derneği; Acil yardım, sosyal yardım, eğitim ve sağlık yardımlarının yanı sıra insan hakları ihlallerine bağlı olarak ortaya çıkan mağduriyetleri giderme konularında, savaş, işgal ve doğal afetler sonucu mağdur olmuş kişilere, yerlerinden edilmiş ve mülteci konumuna düşmüş ihtiyaç sahiplerine, ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kalıcı projeler ile ihtiyaç sahiplerini destekleme amacı ile kurulmuştur.

Adana İHH İnsani Yardım Derneği, ADYAR tecrübesi ile düzenli olarak gerçekleştireceği Ramazan ve Kurban yardımlarının yanı sıra savaş, işgal ve doğal afetler nedeniyle mağdur olan coğrafyalarda kalıcı projeler hayata geçirecektir. Kalıcı konut ve eğitim merkezleri inşası, su kuyuları açılması bu projelerden bazılarıdır.

Adana İHH İnsani Yardım Derneği’nin dönemsel olarak gündeme taşıyacağı kampanyalar vesilesi ile de mağdur coğrafyaların sorunları kamuoyuna duyurulacak, Türkiye halkının desteği ile mağdur coğrafyalarda önemli projelere imza atılacaktır.

İstanbul İHH İnsani Yardım Vakfı ile Adana İHH İnsani Yardım Derneği birlikte projelere imza atacak olup Asya’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Uzakdoğu’ya dünyanın farklı bölgelerinde takip ettiği çalışmaların yanı sıra Türkiye coğrafyasında da önemli bir ihtiyaca cevap verecektir.

Bu doğrultuda Adana İHH Genel Kurulu, Ulu Cami karşısındaki Dernek binasında 04.05.2019 tarihinde dernek üyeleri ile birlikte yapıldı. Yönetim Kurulu aşağıdaki gibi şekillendi.

ADANA İHH ASİL YÖNETİM KURULU

Mahmut Eraslan (Gazeteci), Ayhan TAŞ (Esnaf), Cengiz Aslan (İş Adamı), Muhyettin Güzel (İş İnsanı),  Şaban Karahan (İş İnsanı), Osman Aydoğan (Avukat), Vedat Talaş (Esnaf)

ADANA İHH YEDEK YÖNETİM KURULU

Ali Caymaz (Doktor), Cumali POLAT (Muhasebeci), Nurettin KULAKÇI (Emekli), İbrahim Kaplan (Memur), Veysel Aksoy(İş Adamı), Ali Bozkuş (Öğretmen), Adem Yavuz (Memur)

ADANA İHH DENETLEME KURULU

Mehmet Aksu (Esnaf), Kemal Uğurluay (Mühendis), İbrahim TOPTAŞ (Memur)

ADANA İHH DENETLEME KURULU YEDEK

Emine Dursun (Ev Hanımı), Melek Yıldırım (Eğitimci), Zehra Karakuş (Ev Hanımı)

Millete ve Ümmete hayırlara vesile olması dileği ve duasıyla.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER