ASKON Adana Şubesi’nden gazetecilere yemek

ASKON Adana Şubesi’nden gazetecilere yemek

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şubesi, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilere yönelik yemekli toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Üreten, istihdam sağlayan her kişi ve kuruma sahip çıkılmalıdır” dedi.

Toplantıya ASKON Adana Şubesi üyelerinin yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve çok sayıda gazeteci katıldı.
“ÜRETENİN ARKASINDAYIZ”
Her yıl 9 Ocak'ta basınla bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Çalışkan TEMSA olayında bir kez daha anladıklarını belirterek, “TEMSA olayı bizlere bir şey öğretti. Adana'daki firmalara ve iş adamlarına sahip çıkılması gereğini bir kez daha hatırlattı. Üreten, istihdam sağlayan her kişi ve kurumlara sahip çıkılmalıdır. Üretim ve istihdam yapanların her zaman arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
“İLİMİZE HİZMET EDİYORLAR”
CİB Adana Bölge Müdürü Keleş de, daha önce 12 personelle hizmet verirken yeni yapılanma ile birlikte Bölge Müdürlüğü olarak 40 personelle hizmet vereceklerini ifade ederek, “Bugüne kadar bütün medya mensuplarına eşit ve adil hizmet verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ben Adana basınına özellikle teşekkür ediyorum, istisnalar hariç bütün basın mensupları ve kuruluşları birbirleriyle uğraşmıyor, ilimize ve bölgemize hizmet ediyorlar” ifadelerini kullandı.
“BASINA DESTEK OLUNMALIDIR”
Toplantıda konuşan ÇGC Başkanı Esendemir ise, “TEMSA gibi, yerel TV'ler, gazeteler ve radyolar da destek kapsamına alınmalıdır. Sadece haber bülteni yollamakla değil aynı zamanda abone ve reklam vermekle de destek olunmalıdır” şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan gazetecilere ASKON tarafından Küçük Saat maketi hediye edildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER