Çocuk işçiliği ile mücadele masaya yatırıldı

Çocuk işçiliği ile mücadele masaya yatırıldı

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa istinaden “Çocuk Hakları Alt Komisyonu” doğrultusunda çocuk işçiliği ile mücadele, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonundaki toplantıya Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Zafer Öz, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay Gazi Demir, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile ilgili diğer yetkililer katıldı.
Demirtaş yaptığı açıklamada, “Çocuk işçiliği, sosyal ve ekonomik açıdan çok önemli bir insan hakları sorunudur. Devletimiz bu konuda çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Bizler de bu noktada, ilimiz ölçeğinde, çocuk işçiliğinin önlenmesine yönelik mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Çocuklarımızın toplumda sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çocuk hakları, çocuğun korunması, çocuk istismarının önlenmesi gibi hususların daima takipçisi olacağız” dedi.
Çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin yapılan çalışmaların aktarıldığı toplantı, katılımcılardan çocuk işçiliği ile mücadeleye ilişkin öneri ve değerlendirmelerinin alınması ile sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER