Gazeteciler gününe anlamlı kutlama

Gazeteciler gününe anlamlı kutlama

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle yemekte bir araya geldi. Çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Kocaispir, “Hepimizin doğru ve gerçek bilgiye ihtiyacı var. O yüzden gazetecilerin toplumun doğru algı ile bilgiye ulaşması, yönlendirmesi açısından çok ehemmiyetli bir görevi vardır” dedi.

Düzenlenen yemeğe Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı (CİB) Adana Bölge Müdürü Mustafa Keleş’in yanı sıra Basın İlan Adana Şube Müdürü Mehmet Feramuz Ayan, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, yazılı ve görsel basın imtiyaz sahipleri, TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, ASGD Şube Başkanı Mustafa Boz eski milletvekili Turgay Develi ve çok sayıda gazeteci katıldı.

“BUNU HEP BERABER BAŞARACAĞIZ”

Etkinlikte konuşan Kocaispir, “30 Mart seçimlerinden sonra Adana'da yeni bir dönem başladı. Yıllardır özlemini çektiğimiz, farklı siyasi görüşlerden de olsa Adana'mızın menfaatleri üzerinde birleşen, bir araya gelen bir siyasi iklimin inşa edilmesini hep beraber başarabiliriz. Adana’da hepimizin katkılarıyla barış dilinin hakim olduğu, birbirimizi anladığımız, empati yapmanın egemen olduğu, pozitif siyasetin hüküm sürdüğü ve toplumun gelişmesine katkı sağlayacak bir dönem olmasını diliyorum. İnşallah bunu hep beraber başarabiliriz. Gazeteciler objektif yaklaşımları sonuna kadar ortaya koymalıdırlar. Siyasetçilere, toplumu yöneten kamu idarecilerine pozitif yönde istikamet çizen bir yaklaşımda olmanız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“KISIR ÇEKİŞMELER ADANA'YA ZARAR VERİYOR”

Kısır çekişmelerin Adana’ya zarar verdiğini dile getiren ''30 Mart seçimlerinden sonra başlayan yeni bir siyasi iklim var. Ben siyaset dilinin değişebileceğini düşünen bir kardeşinizim. Bunu zor olduğunu biliyorum. Artık Adana’da pozitif ve gerçek gündemler üzerinden geleceğe bakmak durumundayız. Kısır çekişmeler Adana'ya bir fayda sağlamıyor. İnsanlar artık eserleriyle konuşmalı. Kavga siyasetinin kavga üslubunun bu topluma bir fayda sağlamadığının farkındayız. Zaman çok çabuk gelip geçiyor. Geriye dönüp baktığımızda kimler geldi, kimler gitti. Yapılan güzel işler ve güzel sözler aklımızda kaldı. Yeni dönemde hakim olmasını istediğim barış dilinin her dönemde destekçilerinin de sizler olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Esendemir ise Başkan Kocaispir'in yerel medyanın dostu olduğunu belirterek, “Başkanımız basında çalışan bütün arkadaşlarımızın acısına ve sevincine ortak oluyor. Kendilerine hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER