Niyazi Göğer: Vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli

Niyazi Göğer: Vatandaşımızın sağlığı her şeyden önemli

HABER MERKEZİ- Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) korona virüsü salgınına karşı hijyen seferberliği başlattı. Adana ESOB ve Büyükşehir Belediyesi koordinesinde toplu taşıma araçları korona virüsü ve salgın hastalıklara karşı dezenfekte edildi. Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, Birlik olarak halk sağlığını her şeyin üstünde tuttuklarını dile getirerek, dezenfekte işleminin düzenli olarak devam edeceğini açıkladı.


Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde yayılım göstererek kısa zamanda tüm dünyayı etkisi altına korona virüsüne karşı hükümet ve Sağlık Bakanlığı tarafından gerekli önlemlerin doğru ve seri bir şekilde alınarak uygulamaya konulması sayesinde salgının Türkiye'de yayılması önlendi.

Virüs salgınına karşı ülke genelinde alınan tedbirlerin yanı sıra Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de kendi önlemlerini almak için harekete geçti. Adana ESOB ve Adana Büyükşehir Belediyesi koordinesinde, vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşımının sağlanması için, kent içi yolcu taşımacılığı yapan toplu taşıma araçları dezenfekte edildi. Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yürütülen dezenfekte çalışmalarına bizzat nezaret eden Adana ESOB Başkanı Niyazi Göğer, esnaf olarak halk sağlığını her şeyin üstünde tuttuklarını dile getirdi.

Dünya genelinde korona virüsünden ölümler ve vaka sayıları ciddi boyutlara ulaşırken, virüsün ortaya çıktığı ilk günden itibaren hükümet ve Sağlık Bakanlığı tarafından alınan olağanüstü önlemler sayesinde Türkiye'de görülen vaka sayısının çok küçük bir rakamla sınırlı kaldığının altını çizen Birlik Başkanı Niyazi Göğer, "Hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız, virüsle mücadelede ederken, esnaf ve sanatkarlar olarak bizlerde üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirmek için gayret saf ediyoruz. Bu bağlamda, çalışmalarımıza Adanalı hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı ve insan sürkülasyonunun en fazla yaşandığı toplu taşıma araçlarımızı dezenfekte ederek başladık. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, Adanalı hemşehrilerimizin güvenli bir şekilde ulaşım hizmetlerinden faydalanması adına, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak, virüs ve salgın hastalıklara karşı toplu taşıma araçlarımızı dezenfekte ediyoruz. Toplu taşıma araçlarımızın dezenfekte işlemi düzenli olarak devam edecek. İlaçlama için gerekli birimleri görevlendirerek bize destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar beye esnaf ve sanatkarlarımız ile Adanalı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum" dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER