SGK’dan ücretsiz danışma hizmeti

SGK’dan ücretsiz danışma hizmeti

GAZETTE- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürlüğü, Alman Sigorta Kurumu ile 1965 yılında imzalanan Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi kapsamında düzenlenecek olan Türkiye – Almanya Danışma Günleri’ni tanıtmak amacıyla basın toplantısı düzenledi.

DANIŞMA ÜÇ İLİ KAPSIYOR
SGK İl Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda konuşan Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Canbolat,  “Yürürlüğe giren  ‘Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’ İle vatandaşlarımızın Almanya mevzuatından kaynaklanan kısa ve uzun vadeli sigorta kollarına ilişkin sosyal güvenlik haklarını Türkiye’de kullanma imkânına sahip olacaklar. SGK ile Alman Sigorta Kurumu arasında Adana, Mersin ve Osmaniye illerinde ikamet eden Türk- Alman vatandaşlarını bilgilendirmeye yönelik 22-24 Ekim 2019 tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Kurumu Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Türkiye-Almanya Danışma Günleri düzenleyecek” dedi. 
İKİ DİLDE ÜCRETSİZ HİZMET
Canbolat, “Türkçe ve Almanca ücretsiz verilecek olan danışma hizmeti, Türkiye- Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesi’nin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin sorular, Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılacak. Danışma hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların 0312 432 12 29 numaralı telefondan randevu almaları ve danışma gününe mutlaka kimliği, Türk sigorta sicil numarası, varsa tahsis numarası, Almanya’da bulunduğu esnada ikamet ve çalışma yerlerine ait belgelerle gelmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER