Tarım zararlılarıyla mücadele toplantısı

Tarım zararlılarıyla mücadele toplantısı

GAZETTE-Akdeniz Meyve Sineği İle Mücadele toplantısı Vali Demirtaş başkanlığında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, 15 ilçenin Tarım ve Orman Müdürü ile Şube Müdürleri’nin katıldığı toplantıda, tarım zararlılarıyla mücadelede yapılması gerekenler konuşulurken alınacak önlemler de tüm detaylarıyla değerlendirildi.
“ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİK”
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde il ve ilçe müdürlüklerinden oluşan 30 ekip ve 30 araçla her gün sahada yapılan denetim ve yayım çalışmaları hakkında bilgiler alan Demirtaş, “Geçtiğimiz yıl Akdeniz meyve sineği ile toplu mücadelede önemli başarılar elde ettik. Akdeniz meyve sineği izleme projesi kapsamında monitör amaçlı asılan tuzaklarda yapılan incelemelerde popülasyonun önceki yıllara oranla oldukça düşük olduğu gözlenmiştir. Çalışmalarımızın aynı azim ve kararlılıkla devam etmesi tarım cenneti olan Adanamızdaki verimliliğin artmasına vesile olacaktır. Adana’mızın tarımsal potansiyeline katkı sağlayacak bu mücadelemizde herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum” şeklinde konuştu. Karşılıklı görüş alışverişiyle devam eden toplantıda, bahçede tek kalan vuruklu meyveler ile yere düşen meyvelerin toplatılması, tarlada kalan meyve atıklarının yok edilmesi ile kavun ve karpuz tarlalarının teknik personeller eşliğinde çiftçiler tarafından sürdürülmesi yönündeki çalışmalar da ele alındı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER