Devlet Tiyatrolarına iki ödül birden

Devlet Tiyatrolarına iki ödül birden

GAZETTE- Türkiye'de aylık olarak çıkan tek sahne sanatları dergisi olan Yeni Tiyatro Dergisi, bu yıl ilk kez düzenleyeceği 'Anadolu Emek ve Başarı Ödülleri'nin kazananlarını açıkladı. Eni iyi erkek oyuncu ödülü ‘Cimri’ oyununun performansı ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’a verilirken, en iyi kadın oyuncu ödülü ise ‘Yolcular’ oyununun perfomansı ile Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Sevinç Gediktaş’a verildi.

ALIN TERİ DÖKENLERE TEŞEKKÜR ÖDÜLÜ
Şu an Türkiye’de “aylık” olarak çıkan “tek” sahne sanatları dergisi olan, tiyatronun yanı sıra operaya, baleye ve çağdaş dansa da yer veren Yeni Tiyatro Dergisi Eylül 2019’da 13. yaşına girecek. 13 yıldır, 40’ın üzerinde Türkiye’de hiç yayınlanmamış oyun kitaplarını basarak dergiyle birlikte ücretsiz dağıtan ‘Yeni Tiyatro,’ 10’un üzerinde oyunun prodüksiyon sorumluluğunu üstlenerek İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli kentlerinde seyirciyle buluşturmuştu. Yine 7 yıldır Emek ve Başarı Ödülleri’ni gerçekleştiren Yeni Tiyatro, Anadolu Ödülleri’yle de misyonuna uygun olarak Anadolu’daki tiyatro hareketlerini ve bu alanda alın teri döken, her türlü zorluğa rağmen çalışanları destekleyip bu ödüllerle onlara teşekkür etmeyi amaçlamaktadır.
ÖDÜL TÖRENİ EYLÜL AYINDA
Genel Koordinatörlüğünü Dr. Öğretim Üyesi Erbil Göktaş’ın, Jüri Başkanlığını eleştirmen-yazar Yetkin Yüksel’in yürüttüğü ödüllerin koordinasyon ve üyeliklerinde Mustafa İri, Prof. Dr. Sema Göktaş, Prof. Dr. Erhan Tuna, Hacer Özbek, Şule Kazgan bulunmaktadır. Ödül töreninin nerede yapılacağı ve tarihi Eylül ayında duyurulacaktır.   

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER