Seyhan ve İMO’dan ortak sergi

Seyhan ve İMO’dan ortak sergi

GAZETTE- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 20. yılında, deprem duyarlılığını artırmak amacıyla “Depreme Duyarlılık” sergisi açtı. 

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt tarafından Belediye Fuayesi’nde yapılan sergide depremle ilgili aydınlatıcı bilgiler sunuldu. “İŞBİRLİĞİ BİLİNÇLENMEYE KATKI SAĞLAR”
17 Ağustos 1999 Depremi’nde resmi rakamlara göre 17 bin 480 kişinin can verdiğini anımsatan Başkan Turanbayburt, “Bu büyük kayıplar, her kurum ve kuruluşun konuyu yeniden düşünmesine neden oldu. Deprem gerçeği ile birlikte depreme karşı alınması gereken önlemler, toplumsal ölçekte yeniden sorgulandı. Yapı stokunun mevcut durumunun iyileştirilmesi veya yeniden yapılmasının yanında halkında bilinçlendirilmesi de gerekiyor. Seyhan Belediyesi ile yaptığımız bu işbirliği,  depreme karşı duyarlı olunması ve halkın da bilinçlenmesine ciddi katkı sağlayacaktır” dedi. 
“ÖNLEMLER ALACAĞIZ”
Başkan Akay ise depremin bir doğa olayı olduğunu vurgulayarak “Önemli olan depremlerin afete dönüşmesini engellemektir. Depremi afet olmaktan çıkaracak olan tek yol, deprem yaşanmadan önce alınacak önlemlerdir. Bunun için İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Depreme duyarlılık” sergisini önemsiyoruz. Belediye olarak alacağımız önlemler dışında, halkımızın bilgilendirilmesi ve onlara yol gösterilmesinin, depremin zararlarının en aza indirilmesine katkı sağlayacaktır” diye konuştu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER