“Adana bize emanet”

“Adana bize emanet”

AK Parti Adana 94’üncü İl Danışma Meclisi Toplantısı Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir ve Julide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Abdullah Doğru, Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve çok sayıda partili katıldı.

“HERŞEYİ MİLLİLEŞTİRDİK ANA MUHALEFETİ MİLLİLEŞTİREMEDİK”

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “18 yılda Türkiye’de bir çok hizmeti hayata geçirdik. AK Parti kadroları Cumhurbaşkanının liderliğinde, milletin hissiyatını paylaşırken, bedel öderken, geceli gündüzlü mücadele ederken, karşımızda bir cephe dağlardan saldırırken, bazıları kötülüğün amiral gemisinden kurşun sıkarken ana muhalefet neredeydi? Onun avareleri neredeydi? Aynı kötülükte buluşurken birileri, ülkenin ana muhalefeti milli bir zeminde mi yürümüştür yoksa o cephenin suyuna, değirmenine su mu taşımıştır? Bizim ekip arkadaşlarımızın işte bunu anlaması lazım. Cumhurbaşkanının ifadesiyle her şeyi millileştirdik, ana muhalefetimizi maalesef millileştiremedik” dedi.

“HİÇ KİMSEYİ ÖTEKİ KILMIYORUZ”

Türkiye’nin 2020 yılında büyümeye devam edeceğini, ülkenin gençlerine iş bulmaya devam edileceğini ve 18 senede olduğu gibi çıtanın giderek yükseğe çıkacağını söyleyen Kandemir, ”18 yılda olduğu gibi özgürlüklerde, insan haklarında, ekonomide yakaladığı, Türkiye'yi taşıdığı çıtayı AK Parti ile çok daha yukarlara taşıyacak. Türkiye'nin dört bir tarafında bedel ödemiş, emek vermiş arkadaşlarımızın gayretleriyle biz ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız. Ama istiyoruz ki ne yaptığımızı nerede bulunduğumuzu iyi anlatalım. AK Parti siyaseti, insanı siyasetin bir enstrümanı olarak görmez. Biz tarihimizden ilham alırız, bizim için insan yaratılmışların en üstüdür. Öteki kılmayız hiç kimseyi” diye konuştu.

“ENFLASYON DÜŞÜŞE GEÇTİ”

Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlediği 94. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Enflasyon eğilimlerinin düşüşe geçtiğini belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, “Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak. Kentte Sağanak nedeniyle zarar gören bölgelerde hasar tespitlerimizi yaptık. Belediyelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 41 milyon lira kaynak aktarıldı. Çiftçilerin de Hasarları tespit edildi konunun takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

“POLİTİKALARIMIZIN ETKİLERİNİ GÖRMEYE BAŞLADIK”

Sarıeroğlu, “Bölgemiz ateş çemberi, Libya'da yaşananlar ve ülkemizin almış olduğu inisiyatif, Doğu Akdeniz'de irademizi güçlü şekilde ortaya koymuş olmamız, her an yeni gelişmelerin yaşandığı dönemlerde, bizler teşkilatlar olarak Cumhurbaşkanının ardından dimdik durmaya inşallah devam edeceğiz. Ekonomiyle ilgili karşı karşıya kaldığımız saldırılara anında vermiş olduğumuz cevaplar, atak bir şekilde politikalarımızı uyguluyor olmamızın etkilerini şimdi görmeye başladık. Enflasyon oranları düşüş eğilimine girdi. İnşallah 2020 tek haneli enflasyonları yaşayacağımız bir yıl olacak. Faiz oranları düşüş eğilimini sürdürüyor. Döviz kurları stabil hale geldi. Biliyorsunuz 24 Haziran seçimlerinden sonra karşı karşıya kaldığımız saldırılarda, 'Dolar 11 lira olacak' gibi piyasaları daha da alevlendirici şekilde spekülasyonlar yapılmıştı. Ama çok şükür bu işlerden medet umanların, umdukları hiçbir şey hayata geçmedi” şeklinde konuştu.

“DURMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Adana’nın ülkedeki en önemli kentlerden biri olduğunu ve Adanalılar ile birlikte durmadan çalışmaya devam edeceklerini belirten Sarıeroğlu, "AK Parti teşkilatlarımız Adana’da çok vefakar teşkilatlar. 1,5 senedir Adana sokaklarında geziyoruz. Cumhurbaşkanımızın bizlere emanet ettiği şehir için çalışıyoruz" diye ekledi.

Konuşmaların ardından İl Danışma Toplantısı basına kapalı devam etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER