Adanalı emlakçılar etkinlikte buluştu

Adanalı emlakçılar etkinlikte buluştu

Adana Emlakçılar Esnaf Odası ve Zingat.com iş birliğiyle Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte emlak sektöründe 20 yılını dolduran üyelere Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar tarafından plaket verildi.


Kasr-ı Kervan Kebap’ta düzenlenen etkinliğe Uçar’ın yanı sıra odaya kayıtlı çok sayıda kadın emlakçı esnafı katıldı.

“EĞİTİME ÖNEM VERİLMELİ”

Etkinlikte konuşan Uçar, “Cumhuriyetimizin ilanı ile birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk kadını erkeklerle birlikte eşit birey, eşit yurttaş olarak toplumsal yaşamın her alanında yer almıştır. Bugünün Türk kadını için iki ayrı önemi bulunmaktadır. Birincisi 5 Aralık 1934’te Türk kadınına siyasal haklarının verilişi, ikincisi ise Birleşmiş Milletler Genel Kurul kararı ile 8 Mart 1975 Türkiye’de kabul edilen Dünya Kadınlar Günü olmasıdır. Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte birçok dünya devletinden önce seçme ve seçilme haklarına sahip olmuştur. Günümüzde kadının toplumdaki yeri özgürlüğü, saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri toplumumuzun ne kadar geliştiğini göstermektedir. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın hak ettiği yere gelmesi, ülkemizin sosyal ve ekonomik alanda kalkınmasının yolu eğitimden geçmektedir. Bu nedenle kadınlarımızın ve kızlarımızın eğitimlerine milletçe çok önem verilmesi gerekir” dedi.

UÇAR’DAN GELECEK TEMENNİSİ

Başkan Uçar, “Toplumumuzda okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın olmadığı, kız çocuklarımızın okutulduğu, tecavüz ve tacizlerin kesildiği, erkek-kadın diye ayrım yapılmadığı, kadına şiddetin olmadığı bir yaşam sürdürebilmenin umuduyla. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların konumlarının güçlendirilmesi, kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddetin sona erdiği, bütün kız çocuklarımızın eğitim alarak geleceğe daha güvenle bakabildiği, yaşamımızın her alanında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım. Ayrıca Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık destanı yazan kadınlarımızı rahmet ve minnetle anar, şehit ve gazi evlatlarımızın annelerinin ellerinden öper, sabırlar dilerim” diye konuştu.  

Etkinlikten sonra restoran sahibi Bilal Serttaş da kadın emlakçılara çiçek vererek, Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER