Hayalet şehir Adana

Hayalet şehir Adana

İç işleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Korona virüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi. Genelgede pavyon, diskotek, bar, gece kulüpleri gibi birçok işletmenin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi. Yayınlanan genelgeden sonra Adana’da da sokaklar bomboş kaldı.


TEDBİRLERİMİZİ ALALIM

Korona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüpleri gibi birçok işletmenin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtilmişti. Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali, kaymakamlar tarafından il, ilçe belediyeleri ile iş birliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

KEPENKLER KAPATILDI 

Korona virüsü tedbirleri kapsamında Bakanlık tarafından alınan kafe, çay bahçesi, kıraathane ve kahvehane gibi iş yerlerinin kapatılma kararı Adana’da da uygulandı. Önlemler kapsamında esnaf geçici süreliğine dükkanlarına kilit vurup, kepenk kapattı. Bakanlığın aldığı karar ile kafe, çay bahçesi, kıraathane, kahvehane ve daha birçok iş yerinin faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu. Vatandaşların kendi tedbirleri için sokağa çıkmadığı şehirde cadde ve sokaklar bomboş kaldı. Normal günlerde iğne atsan yere düşmeyen görüntülerin yaşandığı kentte, zorunlu olarak dışarı çıkanlar ve birkaç mecburi hizmet veren esnaf dışında deyim yerindeyse kimse kalmadı. Bakanlığın yaptığı 14 gün kendinizi izole edin uyarısına Adana halkı kulak verdi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER