Prof. Dr. Timuçin Çil: Başarı büyük oranda arttı

Prof. Dr. Timuçin Çil: Başarı büyük oranda arttı

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’ün hazırlayıp sunduğu İnci Gül’le Biz Bize canlı yayın programının 2020 yılındaki ilk konuğu, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Adana Şube Başkanı ve Adana Şehir Eğitim Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Öğretim Üyesi Prof Dr. Timuçin Çil oldu. 

“TÜRK HEKİMLERİ YETKİNLİĞE SAHİP”
Kanser hastalığının önlemi ve tedavi süreci hakkında bilgiler veren Çil, kanser hastalığının gelişmiş ülkelerde daha fazla görüldüğünü belirtti. Prof Dr. Çil, “Son yıllarda cerrahi ve radyoterapi tekniklerindeki gelişim, akıllı ilaçlar ve immunoterapi gibi yeni tedaviler sayesinde kanserde tedavi başarısı büyük oranda arttı. Türk hekimlerinin büyük bölümü de bu konuda yetkinliğe sahip” dedi.
“KANSERDE ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ”
Çil, “Hekimler olarak tüm kanser türlerinde hastalığı erken dönemde yakalayıp, tedavi etmek istiyoruz. Hastalığın erken evrede teşhisi için tarama yöntemlerine mutlaka ulaşmak lazım. Kanser, tedavi yaklaşımı ile tedavi edilebilen bir hastalık olduğu için kanser tedavisinde erken teşhis çok önemli oluyor. Mutlaka bir hekime başvurulmalı” diye konuştu.
Programın detayı yarın Gazette’de.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER