Rabia Ülkü Uçar: Çok fazla konut üretildi

Rabia Ülkü Uçar: Çok fazla konut üretildi

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül’ün hazırlayıp sunduğu “İnci Gül ile Biz Bize” programının bu haftaki konuğu Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar oldu.

VATANDAŞLAR DİKKAT ETMELİ 
Vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlardan da dikkat çeken Uçar, “Emlakçı Oda’ya kayıtlı br emlakçı olup olmaması, Adana’mızda cephe olayı çok önemli özellikle güney cephesi olması çok önemli. Cephelere dikkat edilmeli, ulaşıma dikkat edilmeli, yakınında okul var mı, marketlere yakınlığı, çocuğunuz varsa park veya sosyal donatı alanlarına yakınlığı var mı bu saydığım faktörler en önemli hususlardan.  Ve tabi ki 1998 yılı sonrası yapılan binalarda deprem yönetmeliğine göre yapılması gerekmektedir. Kat ittifakı, kat mülkiyeti vatandaşlar özellikle bunlara dikkat etmelidir” dedi. 
KRİZ KONUT SEKTÖRÜNÜ DE ETKİLİYOR
Ekonomik Kriz sonrası konut sektöründe de yaşanan sıkıntılardan bahseden Uçar, “ Çok fazla konut yapıldı ve insanların alım gücü azaldı. Sadece müteahhit değil, müteahhitlikle hiçbir ilgisi olmayan azıcık elinde parası olan müteahhitliğe yöneldi. Özelikle bizim Sarıçam bölgesinde imara açık olduğu için çok fazla inşaat yapıldı. Ve bazı firmalar binaları yarım bırakarak inşaata devam edemediler. Bununla ilgili olarak herhangi bir yaptırım da yok. Çok sayıda vatandaş da mağdur ediliyor” diye konuştu. 
İmar yönetmeliğinden kentsel dönüşüm çalışmalarına kadar birçok konunun konuşulduğu programın detayları yarın Gazette’de.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER