Adana ekonomisine can verdi

Adana ekonomisine can verdi

“Nisan’da Adana’da” bu yıl yedincisi düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali’nin ardından Gazette olarak vatandaşın ve esnafın nabzını tuttuk. Portakal Çiçeği Festivali'nin bu yıl seçimlerin ardına denk geldiğini ve o nedenle karmaşıklık yaşandığını belirten esnaf, yine de Adana ekonomisine büyük oranda can verdiğini söyledi.


Portakal Çiçeği Festivali'nin kuru bir kalabalık olduğunu söyleyen esnaf Ramazan Barin, festivalin işlerini olumsuz etkilediğini dile getirdi. Festival alanında sağlıksız yiyeceklerin satıldığına da dikkat çeken Barin, bunların denetlenmesi gerektiğini ifade ederek seneye daha organizayonlu bir festival olmasını özellilke de trafiğin araçlara kapatılması gerektiğini söyledi. Esnaf olarak değil de bireysel görüşlerini sorduğumuzda ise böylesi bir festivalin olmasının Adana adına ülkede olumlu izler bıraktığına işaret etti.

ADANA ÜRÜNLERİ TANITILMALI

Esnaf olarak gayet memnun olduklarını söyleyen esnaf Fahrettin Aslan, yoğun ve yorucu bir festivali atlattıklarını ama tatlı bir yorgunluk olduğunu söyleyerek satışların güzel olduğunu ifade etti. Kurulan stantların daha değişik olması gerektiğine de değinen Aslan, satılan ürünlerin hep aynı olduğunu Adana ürünlerini tanıtacak ürünlerin satılması gerektiğine vurgu yaptı.

DAHA GENİŞ, DAHA SİSTEMLİ

Kalabalıktan dolayı en çok esnafın zararı gördüğünü söyleyen bir esnaf, seneye daha organizeli çalışılması gerektiğini belirterek, "Gelen ziyaretçilerin lavabo ihtiyacı belediye tarafından karşılanmalı çünkü bu ihtiyaç bizler tarafından karşılandığı için hem ziyaretçiler hem de esnaflar zor durumlar kaldı. Daha geniş bir alanda daha sistemli, olanlı ve programlı etkinliklerin yapılmasını beklerdik. Umarım seneye daha iyi bir organizasyonla daha iyi bir festival yaşarız" dedi.

SEÇİME DENK GELDİĞİ İÇİN KARIŞTI

Takip eksikliğinden ötürü bu seneki festivalin iyi geçmediğini, stantların masa sırasına göre dizilmesi gerekirken herkesin kafasına göre konumlandığını eleştiren Erol Bulat adlı esnaf, festivalin seçim sonrasına denk geldiğinden dolayı böyle bir karmaşıklığın olduğunu ileri sürdü.

“DAHA FAZLA ETKİNLİK YAPILMALI”

Geçen seneye oranla bu sene gelen ziyaretçilerin çok yoğun olduğunu söyleyen Kemal adlı esnaf, izdiham yaşanmasına rağmen festivalin güzel ve eğlenceli geçtiğini bir esnaf olarak da iyi kazançlar elde ettiklerini dile getirdi. Seneye ne olsa daha iyi geçerdi sorusunu yönelttiğimiz Kemal şöyle konuştu:

"Seneye daha fazla etkinlikler ve konserler yapılabilir. Fakat bu etkinlikler her yere yayılmalı dar bir alana sığdırılmamalı."

“GELİRİMİZ, BEKLEDİĞİMİZDEN AZ OLDU”

Bekledikleri kazancın altında gelir elde ettiklerini, geçen seneki festivalin daha güzel olduğuna değinerek bu seneki festivalin çok karmaşık ve gergin geçtiğini iddia etti. Sadece çiçek ve taç satandan ibaret bir festival olduğunu ileri süren esnaf Şükran, bir festival havası değil de bir kermes havasında geçtiğini sözlerine ekledi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER