Adana’nın Nişantaşı’sı olacağız

Adana’nın  Nişantaşı’sı olacağız

GÜLSEREN KARA/GAZETTE “Yönetilen değil, artık  yöneten tarafta da  kadınların olması “  gerektiğine vurgu yapan Kurtuluş Mahallesi Muhtar  adayı  Nevin Biçer; ‘’Kendime güvenim, mahallemize de inancım tam’’ dedi. Muhtar  adayı Biçer, Kurtuluş Mahalllesi’nin görünüm açısından  da çok daha nezih bir yapıya dönüştürülmesi için çalışacaklarını  söyledi. 


Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Nevin Biçer kimdir?

“Banka emeklisi, 2 çocuk annesi Kurtuluş Mahallesi Muhtar Adayı Nevin Biçer. 20 yıldır bu mahallede oturuyorum. Anne Çocuk Eğitim Vakfının  ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin üyesiyim.”

Aday olmaya nasıl karar verdiniz?

“Öncelikle kadınların yönetimlere daha çok katılması gerektiğini düşünüyorum. Kadınlara ön ayak olmak adına muhtarlığa adaylığımı koydum. Zamanında 18 yaş üzeri 25 kadına okuma yazma öğretmiştim. Bu eğitimi verdikten sonra bir öğrencinin yanıma gelip, ‘’Siz, bizim dünyaya açılan penceremiz oldunuz’’ demişti. Bu benim için çok gurur verici bir andı. Hizmet etmek, birilerinde kalıcı bir etki bırakmak insanın gururunu okşuyor. Aday olmaya karar verme sürecinde öğrencimin bu sözünün büyük bir etkisi de var diyebilirim. Artık yönetilen değil, yöneten tarafta kadının olması gerektiğini düşünüyorum.”


Bilindiği üzere muhtar adaylarının ve muhtarların büyük bir kısmını erkekler  oluşturuyor. Sizce kadın aday olmanın avantajları nelerdir? Ve seçildiğiniz takdirde bunun bir  dezavantaj oluşturacağını düşünüyor musunuz?

“Kadınları artık her alanda görmek mümkün artık. Kadınlar, her işi yapabileceğini kanıtlamış durumda. Yönetimde de kadınların güzel işler yapabildiğinden ve yapabileceğinden hiç kuşkum yok.  Güzel bir iş ortaya koyduğunuz takdirde kadın aday olmanın da bir dezavantaj oluşturacağını düşünmüyorum. Artık kadın adaylara daha büyük bir rağbet var çünkü artık erkekler de biliyor ki ,kadınlar her işin üstesinden gelebilecek potansiyelde. Kadın her yönüyle dokunabilen, üretebilendir.”

Kurtuluş mahallesi’nin eksikleri nelerdir?

“Mahallemiz çok merkezde bir yer olduğu için temizlik bizim için büyük bir önem taşıyor. Mahallemizin temizilik sorunu olduğunu düşünüyorum.  Ve de kapalı semt pazarına ihtiyacı var.”

Şuan için mahalleniz için projeleriniz var mıdır? Aklınızda ne gibi yenilikler var?

“Mahalle sakinlerimizin titizlikle üzerinde durduğu temizlik sorununu halletmekle işe başlayacağım. Mahallemiz, İstanbul’un Nişantaşı semti kadar gözde bir yer aslında. Nişantaşı gibi bir görünüme kavuşması için çalışmalar yapacağım. Sanatçılar Parkı’nda bir kütüphane açtırdık. Projelerim arasında bu tarz kütüphane sayısını arttırmak da  var. ”

Gazetemiz aracılığıyla iletmek istediğiniz mesajlarınız nelerdir?

“Öncelikle, bütün kadınların her alanda olması gerektiğini ve her alanda adaylıklarını koymaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Kadınların yanında gençlerin de bu alanda olmasından yanayım. Kendime güvenim, mahallemize de inancım tam. Mahallemiz ile beraber çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER