EĞİTİME DİKKAT ÇEKTİLER

EĞİTİME DİKKAT ÇEKTİLER

Gazette muhabirlerinin seçime yönelik yaptığı araşırma  kapsamında görüştüğü vatandaşlar ve öğrenciler ,hem ilginç taleplerde bulunuyor hem de kentleşme adına çok önemli konuların altını çiziyor.


Adanalı öğrenciler , belediyelerin eğitim amacıyla açtığı merkezlerin arttırılması ve ücretsiz olması  taleplerini de dile getirdiler. Eğitim seviyesini arttırmak adına bu konu üzerine yoğunlaşılmasını isteyen öğrenciler, seçilecek belediye başkanlarının öncelikli görevleri arasına eğitimin geliştirilmesinin de dahil edilmesi gerektiğine işaret ettiler. 

KADINLARA YÖNELİK KURSLAR

Kadınların evde zaman geçirmesinin önüne geçilmesi gerektiğini ifade eden gençler; “Kadınlarımız sosyal etkinliklerde bulunup dışarıya yönlendirilmeli. Bir uğraş halinde olmalılar. Ücretsiz kurslar açılmalı”  diye konuştu.

SOKAKTAKİ CANLILAR UNUTULMASIN

Adanalı gençler  seçilecek olan belediye başkanlarının sokak hayvanlarına yönelik projeler oluşturup, bakımlarını  sağlamaları gerektiğine  de dikkat çektiler.  Öğrenciler, Ülkelerin ve kentlerin daha çağdaş düzeye  ulaşmaları için tüm canlıların haklarının kornmasının  baş şart olduğunu da hatırlattılar.

HALKLA İÇ İÇE OLMA ÖNEMLİ

Vatandaşlar , seçilecek olan başkanların internet üzerinden yaptığı reklamların ise etkili olmadığını düşünüyor. Adanalı vatandaşlar reklamların herkese ulaşmadığına dikkat çekerek; “Reklamlar etkili bir yöntem olabilir  lakin herkese ulaşmıyor .En iyi reklam başkan adaylarının halk ile iç içe olmasıdır. Adaylar sokağa inmeli ve vatandaşı ile bire bir, yüz yüze diyalog halinde olmalılar “ diye konuştu.

EK OTOBÜS SEFERLERİ

Şantiyede birçok otobüsün olduğunu iddia eden bir vatandaş, “çalıştırılmayan bir sürü otobüs var.Ek seferler konulmadığı için otobüslerin hepsi tıka basa dolu bir vaziyette. Başkanların devreye girip bunu halletmesi gerekiyor.  Ve bu görüntü Adana’ya hiç yakışmıyor. Ulaşım bizler için çok önemli çünkü Adana’da birçok insan belediye otobüslerini tercih ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER