Festivalde her şey tamdı

Festivalde her şey tamdı

'Nisan'da Adana'da' temasıyla bu yıl 7.'si düzenlenen Portakal Çiçeği Festivali hakkında hem esnaf olarak hem de kişisel olarak görüşlerini bildiren vatandaş, genel olarak festivalin eğlenceli ve güzel geçtiğini fakat belediye tarafından karşılanması gereken ihtiyaçların karşılanmadığına dikkat çekti. Eksikleri sıralayan vatandaşların yanı sıra bir de festivalde hiçbir eksikliğin olmadığını her şeyin gayet planlı ve programlı bir şekilde geçtiğini söyleyenler de oldu.


Geçen seneye oranla bu seneki festivalin kalabalık olduğunu söyleyen esnaf Sena, stantların çok fazla olduğuna ve de çok karışık olduğuna işaret ederek geçen seneyle kıyaslayınca bu sene festival alanında çok fazla sağlıksız yiyecekelerin satıldığına dikkat çekti. Esnaf Sena, "Bütün stantlarda hep aynı ürünler satıldı. Bunun yanı sıra satılan yiyecekler de hep aynıydı. İnsanların kafası karıştı. Bir tane sıkma tezgahı kuranların yanında birkaç tane daha sıkma satan tezgahlar vardı. Yiyecek satanlar ile ürünlerini satanların karışık olması gerekiyordu. Tıpkı geçen senelerde olduğu gibi. Ayrıca yiyecek satanların denetlendiğini de düşünmüyorum. Zaten festival süresi boyunca zabıta bile göremedim ben" diyerek seneye daha düzenli bir festival olmasını talep etti.

İHTİYAÇLAR KARŞILANMADI

Bir dönercide çalışan esnaf Hakan Güngör, satışların çok iyi olduğunu zaten bu festivalin en çok yeme içme sektöründe olan kişileri olumlu bir şekilde etkilediğine işaret etti. Genel anlamda festivalin eğelenceli ve gzüel geçtiğine değinen esnaf Güngör, en büyük eksikliğin ziyaretçilerin lavabo ihtiyacını gidirelebiceği bir yerin olmamasını söyleyerek seneye belediyelerin bunun önlemini alması gerektiğine vurgu yaptı.

FESTİVALDE HER ŞEY TAMDI

Bu seneki festivalin hiçbir eksiği olmadığını ileri süren Aydın Demir, geçen sene stantlar için sadece masa verildiğini ama bu sene sandalye ihtiyacının da karşılandığını dile getirdi. Her geçen yıl daha da güzelleştiğini ve de daha da güzelleşeceğini de sözlerine ekleyen Demir, festivalin Adana'yı çok güzel temsil ettiğini belirterek festival süresinin daha da uzatılmasının mümkün olabileceği yorumunu yaptı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER