Ozan Doğan: Yeni single'ımı dinlemelerini tavsiye ediyorum

Ozan Doğan: Yeni single'ımı dinlemelerini tavsiye ediyorum

Adanalı müzisyen Ozan Doğan, çıkardığı yeni single’ına dair Gazette’ye açıklama yaptı. Muhabirlerimizden Hüseyin Gül’e konuşan Doğan, “Keyifli bir çalışma oldu. Herkese dinlemelerini tavsiye ediyorum. İlerleyen günlerde yeni projelerimle de dinleyicilerimin karşısına çıkacağım” dedi.

İşte Adanalı müzisyen Doğan ile gerçekleştirdiğimiz o keyifli röportaj;

Okuyucularımız için kendinizi biraz tanıtır mısınız, Ozan Doğan kimdir?

Ben Ozan Doğan, 1987 yılında Adana’nın Seyhan ilçesinde doğdum. Lise mezunuyum. Bir kız, iki erkek üç kardeşiz. Adana’da yaşıyorum. Birçok meslek alanında çalıştım. Küçüklüğümden beri şarkı söylüyorum. 2009 yılından beri çeşitli yerlerde ve düğünlerde sahne alıyorum. "Müzik her şey değildir ama müzik birçok şeydir" düşüncesi eşliğinde çalışmaya, üretmeye, emek etmeye ve yoğun sahne hayatına devam ediyorum. Radyo, televizyon programları ve ses yarışmalarına katıldım. Bu katılım ile daha çok insana sesimi duyurmayı başardığımı düşünüyorum. Bunun yanı sıra konservatuar eğitimleri de aldım. Bu sayede müzik kariyerimde kendime duyduğum güveni de tescillemiş oldum. Gelişimi kendime mesken edindim ve sonu olmadığını bildiğim bu serüvende müziği gelişimimin bir parçası haline getirdim.

Müziğin sizin hayatınızdaki yer nedir?

Müziği seviyorum. Sahneye çıkmayı, şarkı söylemeyi çok seviyorum. Sahnede insanlarla iletişim halinde olmayı çok seviyorum. Müzik, geçmişten gelen bir şey. Benim babam da müzisyen. Ondan esinlenerek, onun yolunda ilerliyorum. Tabi zaman lazım, sabır lazım. 

Yakın zamanda bir single çalışmanız oldu. Konuyla ilgili hislerinizi anlatır mısınız?

2018-2019 yılları arasında tek parçalık bir single yapma kararı aldım. Klibini Ankara’da çektik. Bayağı bir emek ettik. Şarkı 4 dakika ama biz, 2 ayımızı verdik. Netd müzik kanalında da büyük bir dinleyici kitlesine ulaştı. Sözü ve müziği kendisine ait olan çok sevdiğim bir abim, bize destek verdi. Kendisi Kıbrıs’ta yazmıştı bu parçayı. Biz de gidip aranjesini yaptık. Tabi şarkımızı Netd’ye atmamız da uzun sürdü. Çünkü büyük bir müzik kanalı ve çok yoğun çalışıyorlar. Güzel de oldu. Bayağı bir ses getirdi.

Genelde, “Sanatın Başkenti Adana” derler ama bu işin kalbi İstanbul’da atıyor. Müziğinizi İstanbul’da icra etmeyi düşündünüz mü?

2015 yılında O Ses Türkiye için Adana elemelerini geçip İstanbul’a gittim ama ben bu konuda Ankara’yı daha çok beğeniyorum. Çünkü birçok müzisyen, diğer müzisyen arkadaşlara destek çıkıyor. Maalesef ne Adana’da ne de İstanbul’da bunu göremiyoruz. İstanbul’un potansiyeli de eskidendi. İnsanlar Unkapanı’na gider, orada ünlü olurdu ama artık öyle bir şey kalmadı. 

Çıkardığınız bu single çalışması hangi dijital platformlarda dinlenebiliyor?

Youtube, Spotify, iTunes gibi birçok dijital müzik platformunda dinlenilebiliyor. Dinlemek isteyen dinleyiciler, oralardan dinleyebilirler.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bana sesimi duyurma imkânı verdiğiniz için size çok teşekkür ederim. Sizin nezdinizde beni dinleyen ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Keyifli bir çalışma oldu. Herkese dinlemelerini tavsiye ediyorum. İlerleyen günlerde yeni projelerimle de dinleyicilerimin karşısına çıkacağım.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER