Adana’da hizmetin kalitesi artıyor

Adana’da hizmetin kalitesi artıyor

Başkan Zeydan Karalar, Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarını inceledi, halkla bir araya geldi, yönetim anlayışları hakkında bilgi verdi. Vatandaşların hizmet beklentisini karşılayacaklarını ve bunu halkın parasını koruyarak yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, kısa sürede aylık 60 milyon lira açığı sıfırladıklarını, yıl sonuna kadar da bütçeyi aylık 50 milyon fazla verir hale getireceklerini açıkladı. Başkan Zeydan Karalar, dönem sonuna kadar ASKİ’nin 2 milyar liralık yatırım yapacağını da duyurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarının ardından esnaf ve halkla bir araya gelerek, sorun dinledi, bilgi verdi, sohbet etti.
İlk olarak asfaltlama çalışmaları tamamlanarak Adanalıların uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceği hale getirilen Barış Manço Bulvarı’nda Adanalılarla bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, esnafı tek tek gezerek istişarede bulundu. Başkan Zeydan Karalar, burada halka hitap etti. 
“ENGELLEMELERE RAĞMEN BAŞARILI OLACAĞIZ”
Başkan Zeydan Karalar, “Yolunuz hayırlı olsun. Çok şikâyet alınıyordu bu yoldan. Uzun süredir yapılmayan ve sorun yaşanan bir yoldu.  İnşallah uzun süredir yapılmayan birçok işi yapmak bize nasip olacak ve oluyor da zaten. Önümüze çıkartılan engellere ve direnişe rağmen biz başarıl olacağız. Seyhan’da 50 yılda yapılmayanı 5 yılda yaptık. Büyükşehir’de de yapacağız. Parasızlığa, bunca karşıtlığa ve engelleme çabalarına rağmen Adanalı şu ana kadar görmediği hizmeti görecek. İşte ispatı” dedi.
“ÇALIŞANLARIMIZIN MAAŞLARI ZAMANINDA YATIYOR”
Belediyede işçi maaşlarını da gününde öder hale getirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, “Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğime dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda. Yetti mi? Yetmedi… Benim çalışanım mutlu, huzurlu olmalı, kendi memleketinde doğru, düzgün iş yapmalı. Bu yüzden onun mutluluğuna önem veriyoruz. Sayın Genel Başkanımız asgari ücreti 2500 lira yapacaksınız dedi. Biz 2700 lira yaptık. O da hayırlı olsun. Durumumuz güzelleştikçe, ekonomik şartlarımız iyileştikçe daha iyi işler yapacağız” diye konuştu.
“HALKIN PARASINI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Zor koşullara rağmen, sorunları yavaş yavaş çözüp halka hizmet ulaştırdıklarını belirten Başkan Zeydan Karalar şöyle devam etti: “Bu kadar zor koşullarda, zannediyorlar ki Zeydan Karalar bu işin altında kalır ve halkına hizmet edemez. Baktılar ki bu kötü koşullara rağmen, sorunları yavaş yavaş halledip iş yapıyoruz, şimdi engellemeye çalışıyorlar. ASKİ’de sadece dönem sonuna kadar 2 milyar liralık yatırım yapacağız. Büyükşehir’de de iyi işler yapacağız. 
Belediye Meclisinde, bizim bir önceki döneme göre dörtte bir, üçte bir oranında daha az paraya yaptığımız işleri eleştiriyorlar. Ben bu devlette 50 senedir çalışan adamım. 
Sizin 1 milyon 200 bin liraya yaptığınız işi biz 450 bin liraya yapıyoruz. Sizin 1 milyon 290 bin liraya yaptığınız işi biz 290 bin liraya yaptık.  Sizin 12 milyon liraya yaptığınız Altın Koza Film Festivalini biz 4,8 milyon liraya yaptık. Başarımız zorunuza gidiyorsa biraz daha zorunuza gitmeye devam edecek. Barış Manço Bulvarı’nda yaptığımız gibi, amacımız, niyetimiz, gayretimiz odur ki; bu yazın sonuna kadar bozuk yol bırakmamak, altyapıda sıkıntı bırakmamak.”
“MÜCADELE ŞİMDİDEN VE YOĞUN ŞEKİLDE BAŞLADI”
Bu yıl başta sivrisinek olmak üzere vektörle yapılacak mücadeleye de değinen Başkan Zeydan Karalar, şunları söyledi: “Geçen yıl sinekle ilgili ciddi sıkıntı yaşadı Adana. Nedenini biliyorsunuz. Biz bu yıl ASKİ ve ilgili bütün daireleri topladık. Sivrisineğin üreyebileceği, vektörün çoğalabileceği dereler, sazlıklar, su birikintileri, su kanalları, kanalizasyonlar ilaçlanacak. Ayrıca vatandaşımız bilgilendirilecek. İnşallah bu yıl sinek şikayetlerini en aza indireceğiz. Geçen yıl 30 milyon liraya yapılan işi de yarı fiyatına gerçekleştireceğiz. Her işte daha önce yapılanın çok daha aşağısına iş yapıyoruz. 
Bu nedenledir ki daha önce ayda 60 milyon açık veren belediye bütçesi ocak ayı itibariyle artık açık vermeyen bir hale geldi. Yetmez, biz belediye bütçesini en az 50 milyon artı verir hale getirmeliyiz. Çünkü Adanalı bizden daha önce yapılmayan işleri, hizmetleri bekliyor, istiyor. Adana’yı dönüştürmemizi, güzelleştirmemizi istiyor. Aylık 50 milyon fazla verelim ki, borçları ödeyebilip, size hizmet edebilelim. Bunu da yapar mıyız? Bunu da yıl sonuna kadar yaparız. Bana bu çalışma enerjisini nereden bulduğumu soruyorlar. Elbette hemşehrilerimden alıyorum. Bu kadar çok vitamin aldığım insan varken, ekstra vitamine ihtiyacım yok. Vitamini de, enerjiyi de kardeşlerimden alıyorum.”
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER