Akif Kemal Akay, halkın nabzını tutuyor

Akif Kemal Akay, halkın nabzını tutuyor

GAZETTE- Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, basın ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Millet İttifakı'nın Seyhan Belediye Başkan Adayı olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade eden Akif Kemal Akay, aday olduğu tarihten bu yana ev ev, sokak sokak gezip halkın nabzını tuttuğunu belirtti.


Millet İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Akay, projelerini tek tek anlatarak Seyhan'ı eski parlak görüntüsüne kavuşturacağını iddia etti. Akay, "Geldiğimiz noktada, halkımızın güveni ve teveccühüyle bu hedefe oldukça yaklaşmış olmanın sevincini ve en yakın rakibimizle olan farkın günden güne arttığının bilgisini de siz basın mensubu ile paylaşmak istiyorum. Fark yaratacak projeler ile geliyoruz. 1 Nisan tarihinden itibaren Seyhanımızı eski parlak günlerine yeniden kavuşturabilmenin gayretinde olacağım" dedi.

ÜRETEN HERKES BAŞIMIN TACI

Seyhan'ın Adana'nın kalbi olduğunu söyleyen Akay, işsizliğin en çok Seyhan'da olduğunu ifade etti ve bunun Seyhan'a yakışmadığını da sözlerine ekledi. Sorunların çözümünün zor olduğunu ama imkânsız olmadığını dile getiren Akif Kemal Akay; "Seyhan'ın en ciddi sorunu işsizlik ve yoksulluktur. Bu doğrultuda en büyük hedefimiz, Seyhan'ı her alanda üreten bir ilçe haline getirerek bu probleme çözüm bulmaktır. Üretimi dolayısıyla istihdamı teşvik eden bir yönetim anlayışıyla çalışacağız. Belediye başkanlığım döneminde üreten, istihdam sağlayan herkes başımın tacıdır" diye konuştu.

DEMOKRATİK YAPILANMA VURGUSU

CHP’li Akay, "Yerel yönetim anlayışımız; işleyişinde açıklığı, şeffalığı, çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini esas alacağız."diyen Akay hedeflerinin vatandaşlar arasında hiçbir ayırım gözetmeden genç kesimden yaşlı kesime kadar herkesi kapsayacak projeler ile yola çıktıklarını belirtti. ünüversiteli öğrenciler için barınacak yerlerden, yaşlılar için ise merkezler kurarak burada hiçbir para harcamadan vakit geçirecek yere kadar her şeyi planladıklarını ifade etti.

Akay, "1 Nisan'da çocuklarımız, torunlarımız için daha yaşanabilir, yeşil alanları çok bir Seyhan'ı; hesap veren, katılımcı ve şeffaf yönetilen bir belediye anlayışıyla buluşturmak yine büyük hedeflerimiz arasındadır" diyerek kadınların, yaşlıların, emeklilerin, işçilerin, sivil toplum örgütlerinin, sendikaların temsil edildiği demokratik bir yapılanmayı Seyhan Belediyesine taşıyacaklarına vurgu yaptı. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER