Bulut: Halkın kaderi Pozantı’da değişti

Bulut: Halkın kaderi Pozantı’da değişti

GAZETTE- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Pozantı’da Atatürk’ün Pozantı’ya gelişinin ve Pozantı Kongresi’nin 99. Yıl dönümü kutlamalarına katıldı.  Büyük bir coşkuyla geçen kutlamalarda Bulut, “Büyük devrimlerin öncüsü, fikirleriyle ve düşünceleriyle yolumuzu aydınlatan Atatürk’ün, yokluk, yoksulluk içerisindeki bir halkın makûs talihini değiştiren adımların en büyüğünden birini Pozantı’da attığını bildirdi. 

POZANTI KİLİT ROL OYNADI
Tek bir amaç olduğunu, onun da bağımsızlık olduğunu vurgulayan Bulut, Kurtuluş Savaşı’nı en buhranlı günlerinde yapılan Pozantı Kongresi’nin, Adana’nın ve ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunda kilit rol oynadığını kaydetti. “Adana Atatürk’e inandı, Atatürk de Adana’ya” diyen Bulut,  “Atatürk’ün Meclis Başkanı sıfatıyla katıldığı ilk ve tek kongre olan Pozantı Kongresi milli heyecanı artırmış, bağımsızlık yolunda bir ulus olarak kenetlenmenin de mihenk taşı oldu. Bu onurun Adana’mıza, Pozantı’mıza, hemşerilerimize nasip olması her daim övünç kaynağımızdır” ifadelerini kullandı.
DEĞERLERİMİZ AĞIR TAHRİBAT ALTINDA
Bugün Cumhuriyet değerlerinin ağır tahribat altında olduğunu kaydeden Bulut şöyle devam etti:
Toplumun her kesimini birleştiren Pozantı Kongresi'nin önemini, bu gerçekler ışığında daha iyi anlamaktayız. Bizlere düşen en büyük görev; Atatürk’ün en büyük eseri ve mirası olan Cumhuriyet’i anlamak, değerlerini korumak, ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarmaktır.
ADANA, ATATÜRK’ÜN İZİNDE
Atatürk’ün önderliğinde yapılan Kurtuluş Savaşı’na gözünü kırpmadan katılan Adana, dün olduğu gibi bugün O’nun izinde ve devrimlerinin ışığında yürümeye devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, ilke ve devrimlerine, kurduğu Cumhuriyete sarsılmaz inancımla Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anarken, Atatürk’ün Pozantı’ya gelişinin ve Pozantı Kongresi’nin 99. Yıl dönümünü kutlarım.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER