Bulut: Ülkemizde vaka sayısı hızla yükseliyor

Bulut: Ülkemizde vaka sayısı hızla yükseliyor

HABER MERKEZİ- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, ülkemizde Koronavirüs vaka sayısının diğer ülkelere göre hızla yükseldiğini belirtti. Covid19 pandemisine karşı ülkelerin farklı yöntemler uyguladığını kaydeden Bulut, bu uygulamalar arasında Güney Kore’nin aldığı önlemlerin öne çıktığını söyledi. 

Güney Kore’nin İlk günden bu yana süreci şeffaf yürüttüğünü, test yapma oranını en yukarıda tuttuğunu, tüm verileri doğru bir şekilde halkla paylaştığını belirten Bulut, Güney Kore’de her gün yaklaşık 20.000 kişinin koronavirüs testinden geçirildiğini bildirdi. Ülkede bir kamu ve özel laboratuvar ağı oluşturulduğunu söyleyen Bulut, bu yöntemlerin koronavirüsün ilk görüldüğü ülke Çin’le sınır komşusu olan Güney Kore’deki ölüm oranlarını en aza indirdiğini kaydetti.
TTB VE TEB SÜRECE DAHİL EDİLMELİ
Türkiye’nin de yapması gerekenin, belirli bir salgın planı çerçevesinde, bu virüse karşı toplumsal bir mücadele vermek olduğunu belirten Bulut, toplumun tüm kesimlerinin bu mücadelenin içerisine dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.  
HALKTA GÜVEN PROBLEMİ OLUŞTU
Türk Tabipler Birliği, Türk Eczacıları Birliği gibi bilgi birikimi yüksek, köklü örgütlerin sürecin dışında bırakılmasını eleştiren Bulut, “Türkiye’de koronavirüs salgınının en başında uygulanan yöntemler şeffaftı, olumluydu. Ancak bugünlerde maalesef bu şeffaflığı göremiyoruz. Halk artık açıklanan rakamlara inanmıyor, verilen bilgilerin eksik olduğu kanaatinde iti. İktidar ile halk arasında bir güven problemi oluşmuş durumda. Bu nedene Sağlık Bakanı, bugün itibariyle tüm bilgileri şüpheye mahal vermeyecek şekilde topluma aktarması, toplumun tüm kesimlerini, kimseyi ayırmadan bu mücadelenin içine alması, vaka sayısının şehir şehir açıklaması gerekiyor” dedi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER