Çelebi, “Yerel seçimler umutları diriltti”

Çelebi, “Yerel seçimler umutları diriltti”

GAZETTE-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıçam İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Elit Balo Salonu’nda il yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları, yöneticileri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirilen danışma kurulu toplantısı saygı duruşu  ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. 

Toplantıda konuşma yapan CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, metropol kentlerde belediye başkanlıklarını CHP adaylarının kazandığına dikkat çekkti ve yerel seçimlerin Türkiye’de umutları dirilttiğine vurgu yaptı.
“UYUMLU BİR SEÇİM SÜRECİ GEÇİRDİK”
Toplantının açış konuşmasını yapan CHP Sarıçam İlçe Başkanı Veli Erez, ilçe örgütünün yerel seçim sürecindeki çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Sarıçam’da CHP’nin belediye başkan adayı çıkarmadığını anımsatan Erez, Millet İttifakı’nın belediye başkan adayının kazanması için ilçe örgütü olarak uyumlu ve yoğun bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.
“BU SONUÇLARI DEĞERLENDİRMELİYİZ”
Yerel seçimlerin toplumsal anlamda bir kırılma noktası olduğuna vurgu yapan Başkan Çelebi, “Yerel seçimlerle birlikte toplumda hakim olan olumsuz algıların yerini, umut almıştır. Demokrasiye sahip çıkıp, özgür iradelerini sandığa gidip yansıtan yurttaşlarımız ‘bunlar seçim kaybetmez’ algısını ortada kaldırdı. Yerel seçimler Türkiye’de umudu diriltmiştir” diyerek  bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da sözlerine ekledi.  Adana, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Mersin gibi metropol kentlerde belediye başkanlıklarını CHP adaylarının kazandığına dikkat çeken Çelebi, “Bu sonuçları iyi değerlendirmek zorundayız. Halkımız değişim istediğini sandıkta gösterip halkçı politikalarla ‘Önce Türkiye’ diyerek politika üreten CHP’nin adaylarını tercih etmiştir. Önümüzde 4,5 yıllık seçimsiz bir dönem var ve bu dönemde kazandığımız belediyelerde başarılı olmakla yükümlüyüz.  Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız ve daha çok çalışıp, sosyal demokrat yönetim anlayışının farkını ortaya koyacağız. Parti örgütleri olarak belediye başkanlarımızla halkımız arasında köprü görevini yerine getirmeli, hizmetlerin adil ve eşit olarak toplumun tüm kesimlerine ulaşmasını sağlamalıyız. Mutlaka başaracağız ve Cumhuriyetimizin 100 yılı olan 2023’te Cumhuriyet Halk Partisi’ni genelde de iktidara taşıyacağız” diye konuştu. 
Çelebi’nin konuşmasının ardından söz alan danışma kurulu üyeleri de yerel seçim sürecini değerlendirdi. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER