“İşçiler ve memurlar arasında ayrım yok”

“İşçiler ve memurlar arasında ayrım yok”

Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen Sendikası (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği) ile Yüreğir Belediyesi arasında Yüreğir Belediyesi'nde çalışan memurlar için Sosyal Denge Projesi imzalandı. Proje kapsamında Bem-Bir-Sen Sendikası Başkan Yardımcısı Recai Karslı ile bir araya gelen Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Bizlere göre çalışanların hakları alın teri kurumadan verilmelidir" diyerek hem işçilerin hem de memurların arasında bir ayırım yapmadıklarına vurgu yaptı.


Sosyal Denge Projesi Yüreğir Belediyesi'nde çalışan memurların özlük haklarını kapsmakta olup Bem-Bir-Sen Sendikası Başkan Yardımcısı Recai Karslı ile Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir arasında imzalandı.

YÜZDE 25 ARTIRILDI

Proje kapsamında çalışan memurlarla bir araya gelen Başkan Kocaispir, "Bizlere göre çalışanların alın teri kuramadan verilmelidir. Hem işçilerimiz hem de memurlarımız arasında bir ayırım yapmıyoruz. Bizler tüm Yüreğir'e hizmet etmek üzere milletimiz tarafından görevlendirildik. İnanç birliği içerisinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda Sosyal Denge Sözleşmesi'nin şartlarını incelemiş olup Bem-Bir-Sen'in yetkilileri ile bir araya geldik ve bu şartların memurlarımızın lehine esnetilmesiyle açık bir tavır orataya koyduk ve yasanın bize verdiği üst sınırları zorlayarak özlük haklarını iyileştirdik. Bu kapsamda memurlarımızın sosyal denge tazminatını yüzde 25 olarak arttırarak 999 TL'den 1240 TL'ye yükselttik. Sözleşmeli personellerimizin de sosyal denge tazminatını ise yüzde 25 ile yüzde 50 oranında arttırarak 620 TL'ye yükselttik. Bununla birlikte çalışanlarımızın lehine olmak üzere yıl içinde yıl içerisinde toplamda 10 günü aşmayan sağlık raporu izinleri ve hastanede yatış ile heyet raporlarından sosyal denge tazminatı kesmeme kararı aldık. Sendika üyesi olsn ya da olmasın tüm memurların sözleşme aidatını 1 aidat olarak belirleyerek adalet ve eşitliği sağlamak konusunda yeni bir karar da aldık"diyerek bu karaların hayırlara vesile olmasını temenni etti.

BU HAKLAR JEST İÇİN DEĞİL

Yüreğir'e hizmet vermek adına el ele çalışmanın faydalı olacağını ifade eden Kocaispir, birlik ve beraberlik olduktan sonra hizmette kusur olmayacağına dikkat çekti. Yüreğir için yapılacak çok hizmetin olduğuna işaret eden Kocaispir, "Az önce size verdiğimiz haklar kesinlikle jest için değil. Sizler bu hakları hak ediyorsunuz" dedi ve Başkan Yardımcısı Recai Karlı ile Sosyal Denge Projesi'ni imzaladı. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER