Karalar: Adana yaşanabilir hale gelecek

Karalar: Adana yaşanabilir hale gelecek

GAZETTE- Özel bir firmanın konut-yaşam alanı açılışına katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yeni konut alanlarının insanın her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde planlanıp, insan odaklı uygulamaya geçirilmesiyle, Adana’nın daha yaşanabilir bir kent haline geleceğini söyledi.

Milletvekilleri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları ve Adanalıların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, açılışı yapılan yaşam konutlarının sahiplerine, şehircilik adına güzel işler yaptıkları için teşekkür eden Başkan Karalar, “Adana’nın her karış toprağında, her mahallesinde, kentin güzelleşmesi, doğru yönde evrilmesi, dönüşmesi için katkı sağlayan, projeler yapan herkese minnettarım. Adana için yapılan her iş, Adana adına bir ileri gidiştir. Adana ileri gitmeyi, hatta yürüyerek değil, koşarak ilerlemeyi hak etmektedir. Biz de doğru iş yapan, milletin hakkını yemeyen herkesin yanındayız” dedi.
HERKES ALDIĞI RUHSATA UYGUN İNŞAAT YAPACAK
Seyhan Belediye Başkanı olduğu dönemde; mimarlar, müteahhitler ve yapı denetçilerinin tamamıyla bir araya geldiğini söyleyen Karalar, “282 binanın ruhsat aldığını fakat iskan alamadığını söyledim. Çünkü ruhsatı almış, bunun üzerine binlerce metrekare inşaat yapmış. 12 kat için ruhsat almış, 18 kat yapmış. Ya da 5 bin metrekare inşaat için ruhsat almış, 7 bin metrekare inşaat yapmış. Buna iskan verme şansınız yok. Verdiğiniz zaman içeri girersiniz. Ayrıca bir vicdan meselesidir bu. Zaten vermedik. Şimdi burada konutları görüyorsunuz. Yeşil, havadar, olağanüstü geniş, refah… Böyle çalışan müteahhitlerin yanındayız” diye konuştu. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER