Karalar projeleri yerinde takip ediyor

Karalar projeleri yerinde takip ediyor

GAZETTE- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nce (ASKİ) bir süre önce temeli atılan Akkapı, Dağlıoğlu ve Gülbahçesi mahallelerinde gerçekleştirilen 23 kilometrelik kanalizasyon şebekesi yapım işini yerinde inceledi.  Karalar, Akkapı Mahallesi’ndeki kanalizasyon çalışmasını denetledi, ASKİ personelinden bilgi aldı.

Karalar’ın talimatıyla Adana’da içme suyu ve kanalizasyon problemi yaşayan hiçbir mahalle bırakmamak için harekete geçen ASKİ; Akkapı, Dağlıoğlu ve Gülbahçesi mahallelerinde gerçekleştirdiği 23 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmasını sürdürüyor. 
ÇABALAR ADANA İÇİN
Göreve seçildiği günden bu yana Adana’nın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için yoğun çaba harcayan için mesai harcayan ve yeni projelerin hayata geçirilmesini sağlayan Karalar, Akkapı, Dağlıoğlu ve Gülbahçesi mahallelerinin yıllardır bitmek bilmeyen altyapı sorununu çözmek için harekete geçti. 
Geçtiğimiz ay temel atma töreni gerçekleştirilen projenin çalışmalarını yerinde incelemek için Akkapı Mahallesi’ne giden Karalar, çalışmalar hakkında ASKİ personelinden bilgi aldı. Adana’da yapılacak çok iş, gerçekleştirilmesi gereken çok proje olduğunu belirten Başkan Karalar, siyasi ayrımcılık gözetmeden, Adana’nın tamamına hizmet etme prensibiyle hizmet ettiklerini açıkladı. 
BAŞKAN KARALAR’A TEŞEKKÜR
İkamet ettikleri mahallelerde kanalizasyon hattı bulunmadığı için senelerdir kötü koku, sinek, foseptik sorunlarıyla boğuşan ve yaşamlarını sağlıksız koşullar altında sürdürmek zorunda kalan mahalle sakinleri, bu durumdan kurtulacakları için mutluluklarını ifade ederek Başkan Zeydan Karalar ve ASKİ personeline teşekkür etti. 
İÇME SUYU HATTI YAPILACAK
6,5 kilometrelik döşemesi yapılan ve toplamda 23 kilometre olacak olan kanalizasyon şebekesinin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Çalışma kapsamında foseptik çukurları kapatılacak ve kanalizasyon bağlantıları hanelerin içine kadar yapılacak. Kanalizasyon şebekesinin ardından 20 kilometrelik içme suyu isale hattı yapılacak ve yollar asfaltlanacak.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER