Mehmet Çelebi adaylığını açıkladı

Mehmet Çelebi adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla 22 Şubatta yapılacak İl Kongresi öncesinde İl Başkan adaylığını açıkladı.

Çelebi’nin adaylığını açıkladığı toplantıya CHP Adana  Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin, Ayhan Barut, Burhanettin Bulut, Orhan Sümer ,Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar,Adana ilçe başkanları, delegeler  ve çok sayıda partili katıldı.

“BELEDİYELERİMİZİ ENGELLEMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPIYORLAR”

CHP’nin iktidara karşı bir mücadele yürüttüğünü belirten Çelebi, “Siyasal iktidarın, ekonomiden tarıma, eğitimden spora, kültür-sanattan hukuka, hayatın hemen tüm alanlarında, halkı her gün yoksullaştıran, sıkıntıya sokan, baskı uygulayan, hukuku kaldırıp atan, tümüyle halka karşı bir uygulamalarıyla karşı karşıyayız. CHP, bu gidişatın içerisinde faşizan özlemlerle hareket eden bu siyasal iktidara karşı inanılmaz bir mücadele yürütüyor. CHP, bu gidişata karşı yerel seçimlerde doğru bir yaklaşımla tüm demokrasi güçlerini, demokrasi, özgürlük isteyen, baskılara karşı dur diyen bir ittifak bütünüyle AKP-MHP ortaklığında büyük bir gedik açtı. Bu gedik, bir türlü kapatılamıyor. Belediyelerimiz başarılı çalışmalara imza atıyor ama belediyelerimizi engelleyebilecek ne varsa onu yapmaya çalışıyorlar. Yasal engellemelerin hazırlıkları içerisinde, iller bankası gelirlerine el koyma gibi akla gelebilecek her şeyi yapıyor” dedi.

“TÜM GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRECEĞİZ”

Çelebi, “Siyasal iktidarın deprem meselesinde de çığ meselesinde de onun gibi bir yığın mesele de işi ciddiye almadığını, vurdumduymaz davrandığını, kaynakları olması gereken yere değil başka yerlere yatırarak ülkeyi ve halkı adeta cezalandırıldığını görüyoruz.  Bu gidişata dur diyeceğiz. Bu gidişata dur diyebilecek yapı, örgüt,CHP’dir. Cumhuriyet Halk partisi önümüzdeki dönemde, çok önemli ittifaklar kurarak, demokrasiden, özgürlüklerde, eşitlikten yana bir yapı oluşturarak, AKP-MHP siyasal iktidarına karşı mücadelesini daha da yükseltecek. Bunu örgütlerimizle ve halkla yapacağız.  AKP-MHP siyasal iktidarından rahatsız olan tüm güçleri birleştireceğiz. AKP’ye ve başka siyasal partilere oy vermiş vatandaşlarımızı ikna edeceğiz. Bunu öncelikle örgütlerimizle yapacağız” diye konuştu

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Başarıyı hep birlikte yakalayacaklarını söyleyen Çelebi, “CHP bundan sonra mücadele edilebilecek her alanda olacaktır. Bütün bunları yapmak için umudu, sevgiyi, saygıyı, demokrasiyi,  özgürlüğü, kardeşliği, barışı, birlik ve dayanışmayı, haksızlığa,  faşizan baskılara, faşist diktatör özlemlerine karşı mücadeleyi çoğaltacağız ve başaracağız. Bu mücadeleyi yürütmek için adayım ve sizlerle birlikte omuz omuza yürüyerek başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Sağ olun var olun” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER