Özdağ: Suriyeliler tepki çekiyor

Özdağ: Suriyeliler tepki çekiyor

GAZETTE- 2011 yılında başlayan iç savaş sonrasında yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteci Türk topraklarına sığındı. Suriyeli mültecilerin karıştığı adli olayları Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıyan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün cevaplaması isteğiyle soru önergesi verdi.

Özdağ, “2011 yılındaki iç savaş sonrası ülkemize gelen Geçici Koruma altındaki Suriyelilerin Gaziantep, Kilis, Hatay, Şanlıurfa gibi sınır illerimizde sayıları son derece yükselmiş ve ülkemizin güvenliğini tehdit eder hale gelmişleridir. Geçici Koruma altındaki Suriyeliler ülkemizde kriminal olaylara karışmaktadırlar. Özellikle büyükşehirlerimizde bazı mahallelerde toplu şekilde yaşayan Suriyelilerin, yerel halkla yaşadıkları ve neden oldukları toplumsal olaylar neticesinde sorunlar büyümekte ve halkın tepkisini çekmektedirler” dedi.
Özdağ, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün cevaplaması isteğiyle verdiği önergede şunları sordu:
“Geçici koruma altındaki Suriyeli Sığınmacılar 2011 yılından bu yana yıl yıl hangi türde adli olaylara karışmışlardır? Bu olaylar hangi illerde gerçekleşmiştir? 
Türk vatandaşları ve Suriyeli Sığınmacılar arasında 2011 yılından bu yana kaç adli olay yaşanmıştır ve türleri nelerdir?”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER