Sümer mobilyacıların sesi oldu

Sümer mobilyacıların sesi oldu

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, mobilyada KDV’nin yüzde 8’e çekilmesine karşın mobilya hammaddesinde KDV’nin yüzde 18’de olduğunu belirterek bu durumun mobilya ihracatçılarını zor duruma düşürdüğünü ve hammaddelerdeki KDV’nin de yüzde 8’e indirilmesini istedi. 

Sümer, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada iktidarın sık sık müjde olarak gündeme getirdiği ekonomik düzenlemelerin aslında göz boyamadan öteye geçemediğini bunun son örneğinin de mobilyada KDV’nin yüzde 8’e çekilmesi olduğunu söyledi. 
Mobilya ürünlerinde yüzde 18 olarak uygulanan KDV’nin daha önce de birçok kez yüzde 8’e çekildiğini belirten Sümer, “Mobilya sektörünü canlandırmak amacıyla yapılan bu indirimler özellikle ihracatçı firmaları zor durumda bırakıyor. Çünkü mobilya hammaddelerinde KDV yüzde 18 olarak uygulanıyor” dedi. 
Girdilerdeki KDV'nin yüzde 18, çıktılardaki KDV'nin ise yüzde 8 olmasının özellikle ihracatçı firmalara büyük sıkıntılar yaşattığını vurgulayan Sümer, “Mobilya üreticileri, hammaddedeki KDV oranlarının da yüzde 8'e indirilmesini talep ediyor. Sektörü gerçekten canlandıracaksınız ham maddelerdeki KDV'yi yüzde 8'e indirin” talebini dile getirdi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER