Yüreğir’de ilk meclis toplandı

Yüreğir’de ilk meclis toplandı

GAZETTE- Yüreğir Belediyesi, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Üyelerinin bütününün katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda İhtisas Komisyonları, encümen üyeleri, meclis kâtipleri ve meclis başkanvekilleri seçimi yapıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Başkan Kocaispir,  omuz omuza verip el ve gönül birliği yaparak Yüreğir'in bütününe hizmet etmek için çalışacaklarını belirtti. Meclisin sorumluluğunun çok fazla olduğunu dile getiren Kocaispir, ''Vatandaşlarımıza hizmet noktasında hem ahlaki hem siyasi sorumluluğumuz var. Doğru ve dürüst yaptığımız işlerde bütün meclis üyelerimizle omuz omuza hareket etmek istiyoruz. Yanlış işlere ise birlikte karşı çıkalım. Yüreğir bizden hizmet bekliyor. Yüreğir'de yepyeni bir hizmet anlayışla hareket edeceğiz. Herkesin emrinde olup görevimizi tamamladığımızda yaptığımız hizmetlerle hayırla yâd edilmek istiyoruz. Bizden önce görev yapan bütün belediye başkanlarımıza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum'' dedi.

MECLİS ÜYELERİNDEN HİZMET VURGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grubu adına söz alan İsmet Yüksel, ''Yüreğir'de 1998 yılında yaşanılan depremin hala izleri var. Vatandaşlarımız hala hasarlı evlerinde oturuyor. Bir an önce ilçemizde kentsel dönüşüm yapılmalıdır. Bizler yapacağınız bütün olumlu işlerin arkasında olacağız'' diye konuştu.

AK Parti Grup Sözcüsü Metin Uğurlu ise, huzur ve barış içerisinde birlikte hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtirken, yeni meclisin Yüreğir'e hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

İYİ Parti adına söz alan Recai Mercimek de, ''Gelin Yüreğir Belediyesinde meclis üyeleri olarak ''Yüreğir İttifakı'' kuralım. Bu birlik ve beraberliği burada sağlarsak başarılı oluruz. Yapılacak bütün güzel işlerde her zaman destek vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum. Bundan önce görev yapan bütün belediye başkanlarımıza da yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Yapılan seçimlerde; Meclis 1. Başkanvekilliğine Aslıhan Yavuz, 2.Başkanvekilliğine Rüçhan İlvan, Meclis Kâtipliklerine ise Bihter Eşelioğlu, Mehmet Murat Kılınç asil yedek üyeliklere ise Selahattin Kılıç, Asım Gül seçildi. Encümen Üyeliklerine ise Özdemir Gökdemir, Tarık Özünal, Suna Ögütcan seçildiler.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER