• USD 5.5498
  • GBP 7.2651
  • EUR 6.3900

Yeni, Erdoğan’ın işaretini bekliyor

Yeni, Erdoğan’ın işaretini bekliyor

AK Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni, Gazette’nin sorularını yanıtlarken, Adana’nın merkezi hükümetten her türlü yatırımı aldığını kaydetti. Adana’nın yerel yatırımlardan yoksun bırakıldığını savunan Başkan Yeni, dolaylı olarak, belediyeleri suçladı. Yeni, kongre sürecini değerlendirirken de, genel merkezin büyükşehir ve ilçe kongrelerini ileri bir tarihe ertelediğini bildirdi. İl Kongresi’nde aday olup olmayacağına ilişkin ipuçları da veren Fikret Yeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘göreve devam et’ demesi halinde, bunun mümkün olacağını dile getirdi.


AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni’yle yaptığımız röportaj şöyle:

Sayın Yeni partinizde kongreler başladı. Kongreler nasıl geçiyor?

4 tane kongre yapıldı. Malum 15 ilçemiz var. Bu 15 ilçeden Aladağ, Karaisalı kongrelerini geçen hafta sonu yaptık. Kongrelerimiz oldukça coşkulu ve güzel geçiyor. 2019’a giderken teşkilat anlamında yeni enerji ortaya koyabilecek dinamik arkadaşlarımıza bayrak devri yapıldı. Teşkilat mensubu arkadaşlarda teşkilatlarda görev alırken bunu bir meslek olarak düşünmedikleri, bunu vatandaşlara hizmet olarak düşündüklerinden halka hizmet düşüncesiyle bayrağı devir aldılar.

KONGRELERİMİZ İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ

Kendilerine bayrağı teslim eden arkadaşlarımıza kıymet verircesine bayrağı teslim almaları güzeldi. 4 tane ilçemizin kongresi yapıldı. 11 ilçemizin kongresi henüz yapılmadı. Önümüzdeki günlerde 14 Ekim’de normalde Pozantı kongrelerimiz vardı ama biraz önce gelen habere göre Büyükşehirlerdeki ve ilçe kongrelerimiz ileri bir tarihe ertelendi. Tarih veremiyoruz. Partimizin kurumsal yapısını daha iyi ifade edecek şekilde bekliyoruz. Yönetime gelecek olan arkadaşlarımızın dava uğruna bir şeyler ortaya koyabilecek insanları tespit edip yönetime getirmeyi hedefliyoruz.  Bu noktada Rabbim hayırlı kararlar almayı nasip eder.

Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce altını çizdiği metal yorgunluğu konusu, kongrelerde dikkate mutlaka alınıyordur, bu doğrultuda nasıl bir yol izliyorsunuz?

ENERJİSİ YÜKSEK İNSANLARI ALMAMIZ GEREKİYOR

Yapılan iş gereği kendisine ailesine, sevdiklerine vakit ayıramaması insanı yorabiliyor. Ekonomik kayıplardan dolayı bu insanı yorabilir. Bizler siyaseti meslek olarak düşünen insan değiliz. Bizler bu işe gönül vererek siyaset yapan insanlarız. Bu yüzden enerjisi yüksek insanları almamız gerekiyor.

Sayın Yeni, il kongresinde yeniden aday olacak mısınız? Siyasi hayatınızda yol haritanız nasıl olacak?

DAVA BİLİNCİYLE HAREKET EDİYORUZ

Partimizin kültürü var. Parti olmanın dışında dava bilinciyle hareket edenleriz. Cumhurbaşkanımız sen göreve devam et demesiyle elimden geleni ortaya koyacağım. Metal yorgunluğum yok ama buna karar verecek siyasi büyüklerimizdir. Genel merkezimizin şahsıma vereceği her türlü görevi üstlenirim.

Çeşitli çevrelerin, hükümetin Adana’ya yeteri kadar yatırım yapmadığı yolunda eleştirileri bulunuyor.  Hatta, TÜİK’in daha birkaç önce açıkladığı verilere göre Adana Türkiye’de en yoksul illerin başında çıktı. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

MERKEZİ YATIRIM VAR, YEREL YATIRIM YOK

Adana şu anda zengin bir şehir. Ama nüfusu bizden daha az olan Antalya bile devlet yatırımı alıyor. Bildiğim kadarıyla 30 milyara yakın yatırım almış bir şehirden bahsediyoruz. Adana’da görülen her yatırımı devletimiz yapmış.  Şehir Hastanesi 1 milyara yakın bir yatırım. Şehir Hastanesinin ulaşımda sıkıntı çekmemesi lazım. Siz buna yerelinde yatırımını koyarsanız daha gelişmiş olur ve 1 milyarlık yatırımın bir anlamı olur.  Bunları yok saymak, fark etmemek olmaz. Adana merkezi hükümetten yardım alıyor ama yerelde almıyor.

İçinde bulunduğumuz atmosfer, Türkiye’nin seçim atmosferine girdiğini gösteriyor. Bizler biliyoruz ama yine de soralım, Teşkilatlarla nasıl bir çalışma yürütüyorsunuz?

VATANDAŞLA İLETİŞİM HALİNDEYİZ

Biz normal bir siyasi parti değiliz. Biz iktidar partisiyiz. Asli görevimiz vatandaşımızın devletten alacağı eğitimin kalitesini arttıracak bir siyasi partiyiz.  Onun için seçim günü yapılacak olan seçimde sandık güvenliğinin sağlanması lazım. Siyasetin ana malzemesi vatandaştır ve siyaset vatandaşla yapılır. Bizde vatandaşla iletişim halinde olduğumuz için güzel bir şekilde teşkilat çalışması yapıyoruz demektir.

Adanalılara vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Vatandaşımız 15-16 yıl önceki hayatı, sosyal yaşantısı ile bugün nelerin verildiğini görebilecek durumda. Bu yüzden nelerinde olabileceğini bileceklerini düşünüyorum. Devletimizin vatandaşlara çok iyi hizmet ve destek vereceğini şimdiden müjdelemek isterim.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER