“Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı var”

“Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı var”

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, parti teşkilatlarının çalışmalarından, MHP’li belediyelerin hizmetlerine kadar birçok konuda Gazette’nin sorularını cevapladı. 2014 yerel seçimlerinde inanmışlığın verdiği bir eserle, Adana’da Büyükşehir ve 8 ilçe belediyesini kazandıklarını anımsatan Başkan Duran, “Adana MHP’liliği kabul etti. MHP’ye oy verenler içerisinde AKP’lisi, CHP’lisi de var. Ben inanıyorumki Büyükşehir’de 3 ya da 4 dönem MHP hizmet aşkını görecek” diye konuştu.


MHP İl Başkanı Sertan Duran’la yaptığımız röportaj şöyle:

Sayın Duran okurlarımız için kendinizi tanıtır mısınız?

1974 Adana doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Adana’da yaptım. Yüksek lisansı sosyal bilimlerden yaptım ama hala lisansımı alamadım. Nedeni ise programların yoğun olması tabi ki.  Evliyim ve 3 çocuk babasıyım. Siyasete ise çok küçük yaşlarda başladım. Okul başkanlığında, ortaöğretim başkanlığı, en son 1996-1997 yılları arasında bölge başkanlığı yaptım. Bu dava inandığımız bir dava. Yürekten sevmeyi memleket meselesi olarak  görüyoruz. En son 2 dönemde merkez Çukurova İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. Hizmet noktasında bugün İl Başkanlığı görevini sürdürüyoruz.

Bir süre önce MHP Adana İl Başkanlığına seçildiniz. Çukurova İlçe Başkanlığınız döneminde bu ilçede önemli çalışmalara imza attınız. Şimdi İl Başkanı olarak Adana’nın bütününde nasıl bir yol haritası izliyorsunuz?

ÖNCE ÜLKE VE MİLLETİM SONRA PARTİM

Bu vatanı ve hizmeti karşılıksız seven insanlarız. Bu maksatla ayrıştırıcı değil birleştirici olduk. Kozanlı’sından, Kadirlisi’nden ziyade Anadolu’da yaşayan insanları bütünleştirmek. Halka hizmet, hakka hizmet anlayışından yola çıktık. Bu noktada orada yaptığımız sosyal kültürel tüm etkinlikleri istişareli bir şekilde yürütüyoruz. Önce ülkem ve milletim sonra partim anlayışını en üst düzeyde yaşıyoruz.

Bugün seçim olsa parti teşkilatları olarak seçime hazır mısınız?

PARTİMİZE AKIN AKIN KAYITLAR OLUYOR

İlçe başkanları, yöneticiler ve kurucularımızla söylediğim her noktada, yarın seçim varmış gibi hazırız. Bu noktada benden önce de benim dönemimde de çalışmalarımıza hiçbir zaman ara vermedik. Sandık görevlileri, mahalle temsilcilerinden tutunda tüm birimlerimiz yarın seçim olacakmış gibi hazır. Farkındaysanız da akın akın partimize kayıtlar oluyor. Onları da belli programlar içerisinde ayarlamaya çalışıyoruz.

Sayın Duran, daha önceki çalışmalarınızda MHP’nin Adana’da, Büyükşehir başta olmak üzere 15 ilçede seçim kazanmayı hedef edindiğini söylediniz. Bu hedefi tutturabilecek misiniz?

VATANDAŞLARIMIZIN İNANCI BİZE BÜYÜKŞEHİR VE 8 İLÇEYİ KAZANDIRDI

Yol arkadaşlarımızla tutturacağız. Bu da zor değil, 2014’teki yerel seçimlerde 8 ilçe ve 1 Büyükşehir aldık. İnanmışlığın verdiği bir eser. Toroslardaki bir çobandan tutun Pozantı’da arıcılık yapan vatandaşlarımızın inancı bize Büyükşehir’i ve 8 ilçeyi kazandırdı. Biz çok küçük yerlerde kaybetmişiz.  Yani hedefim Seyhan’da ve Çukurova’da ilçe belediyelerini kazanmak, kazanacağız da. Tufanbeyli’de genel seçimlerde birinci partiyiz, Yerelde neden almayalım. Karataş’ta kaç dönemdir genel seçimde birinci partiyiz.  Şimdi neden almayalım. Yani oradaki hedef kitlesi bu. Ben politika icabı 15 ilçeyi alırız demiyorum, mesela bana Seyhan’ı nasıl alacaksınız deyin hemen size planlamasını söyleyeyim. Yaptığımız anket ve çalışmalarda Çukurova’yı silip süpürüyoruz.  Yani bu inanmışlığa devam edersek her yeri kazanabiliriz. Bu partiye katılmak isteyen o kadar aileler var ki biz bunları sıraya koymaya çalışıyoruz... Bu duruşla 3 Milletvekilimiz var ama en az 6 Milletvekilimiz çok rahat çıkacaktır.

MHP’li belediyelerin çalışmalarını değerlendirir misiniz ?

Adana MHP’liliği kabul etti. MHP’ye oy verenler içerisinde AKP’lisi, CHP’lisi de var. Ben inanıyorumki Büyükşehir’de 3 ya da 4 dönem MHP hizmet aşkını görecek.

Sayın Duran, partinizden kopan insanların da aralarında bulunduğu bir topluluk yeni bir parti kurma aşamasında. Bu oluşum MHP’yi etkiler mi?

AMAÇLARI, BİZİ SURİYE’YE DÖNDÜRMEK

Algı yaratmaya çalışıyorlar. Bizim kaybedecek bir tane vatandaşımız yok.  Kapımız gelene de gidene de açık. Ama öyle bir algı yok. Milliyetçi Hareket Partisi 48 yıl önce kurulduğunda vatanını milletini sevme duygusu rahmetli Başbuğumuz, Mustafa Kemal Atatürk‘ten aldığı bayrağı buralara kadar getirdi.  Türk Cumhuriyeti’nin Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyacı var. İstiyorlarki Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi olmasın ve olmadığı zaman rahat davransınlar. Amaçları bizi Suriye’ye, Cezayir’e döndürmek.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER