• USD 5.5498
  • GBP 7.2651
  • EUR 6.3900

T.C. POZANTI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/12 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. POZANTI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/12 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

18.10.2017

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz ilçedeki yazlık meskenlerin ve yerleşik nüfusun bulunduğu Kamışlı Mahallesi Köyiçi mevkiinde konumludur.Taşınmaz içinde alt katı ahır-depo üst katı mesken olarak kullanıldğı anlaşılan 83 m2 oturumlu toplam iki katlı eski taştan örme bina bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde 6 adet muhtelif cins ve yaşta meyve ağacı bulunmaktadır(Taşınmazla ilgili diğer hususlar dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur).Taşınmazın imar durumu,kısmen imar yolu ve kısmen de ayrık 2 katlı konuta (A-2) müsadeli nizamla uygulama imar planı içinde yer almaktadır.
Adresi Adana İli, Pozantı İlçesi,Kamışlı Mah. 120 Ada, 14 Parsel
Yüzölçümü 220 m2
İmar Durumu Kısmen imar yolu ve kısmen de Ayrık 2 Katlı (A-2) müsaadeli nizamla uygulama imar planı içindedir.
Kıymeti 93.459,90 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 23/11/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 21/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POZANTI BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ - POZANTI/ADANA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2017 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER