• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

“Adanaspor damarlarımda akan kan gibi”

“Adanaspor damarlarımda akan kan gibi”

ADANASPOR Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın, Adana futbolunun içinde bulunduğu konumu yine Adana’yla örnekledi ve “Adana’da futbol tıpkı şehrimiz gibi, geçmişte Adana canlıydı, şimdi şehrimiz gibi, sanayimizle, tarımımızla birlikte futbolumuzu da kaybetmeye başladık” şeklinde konuştu.

40 SENE ÖNCE 40 SENE SONRA

ARIN, ‘Turuncu Beyazlı’ renklerin kendisi için bir ‘yaşam kaynağı’ olduğunu vurguladı. “En büyük sıkıntımız altyapı ve tesis eksikliği” diyen Arın, “Ben 40 sene önce Gençlik Stadında küçücük bir odada soyunuyordum. Aradan 40 yıl geçti hala burada soyunuyorum. Altyapımızın çalışacak sahası yok. İmkansızlıklar diz boyu” dedi.

ADANASPOR Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın, altyapı ve tesis konusunda büyük sıkıntılar yaşamalarına karşın, takımda özveriyle çalışan hocalar bulunduğunu kaydetti. Gazette’ye röportaj veren Arın, “Bu kadar imkansızlıklar içerisinde başarılı bir oyuncu grubumuz var. Türkiye’nin çeşitli illerinde, çeşitli takımlarda oynayan birçok oyuncumuz var. Bizim profesyonel takımımızda oynayan oyuncularımız var.  Milli takımın her kategorisine giden oyuncularımız vardı” diye konuştu.

Adanaspor Altyapı Sorumlusu Eyüp Arın’la yaptığımız röportaj şöyle:

Adanaspor sizin için ne ifade ediyor?

Adanaspor benim için çok şey demek. Benim için yaşam kaynağı tabi. Damarlarımda akan kan gibi. Turuncu-Beyaz formamız ve armamız bir başkadır. Bizim camia koşarken değil, düşerken yanımızda olanlarındır.

Adana futbolu nereye gidiyor?

Adana’da futbol tıpkı şehrimiz gibi yani. Eski Adana’mız, şehrimiz canlıydı. Şimdi şehrimiz gibi, sanayimizle, tarımımızla birlikte futbolumuzu da kaybetmeye başladık.

Peki şu an Adanaspor’un alt yapısında görev alıyorsunuz. Adanaspor’un alt yapısında neler oluyor? Yaşadığınız sıkıntılar var mı?

Adanaspor’un alt yapısında çalışıyoruz. İlk önce sıkıntılardan bahsedelim. İyi olarak görebileceğimiz bir şey yok aslında. Sıkıntımız çok. Özellikle belirtmek istediğim Tesis konusu. Ben 40 sene önce  Gençlik Stadında küçücük bir odada soyunuyordum. Aradan 40 yıl geçti hala burada soyunuyorum.  Demek ki alt yapımızın yeri yok ve yeterince desteklenip yeterince değer verilmiyor. Alt yapımızın çalışacak sahası yok. İmkansızlıklar diz boyu.  Ama bu imkansızlıklar içerisinde özveriyle  ve sabırla çalışan  çok iyi hocalarımız var iyi bir ekibimiz var. Bu kadar imkansızlıklar içerisinde başarılı bir oyuncu grubumuz var. Türkiye’nin çeşitli illerinde, çeşitli takımlarda oynayan birçok oyuncumuz var. Bizim profesyonel takımımızda oynayan oyuncularımız var.  Milli takımın her kategorisine giden oyuncularımız vardı.  İyi çalışan hocalarımız sayesinde de iyi mücadele eden yetenekli oyuncu potansiyelimiz var.

 Adana’da, Adana Demirspor’un Adanaspor’a göre daha çok destek görüldüğü konuşuluyor. Siz bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Kan kaybediyoruz!

O düşünceye ben katılmıyorum. Tabiki Demirspor bize göre eski bir kulüp. Demirspor taraftarının tribünde görselliği ile fazla olan ve bu konuda ilgi çeken bir ekip. Bizde bu yıl görselliğimizi kaybettik. Yoksa aramızda fark olduğu düşünülemez. Biz son iki senedir kendi  içimizdeki kanayan yarayı durduramıyoruz. Adanaspor’un bir tane olduğunu unutanlar var. Bu yüzden bu çatı altında toplanmayı beceremedik. Kan kaybediyoruz. Ama bu kan kaybı önce takımımıza, sonra şehrimize zarar veriyor. Şehrimizde, Adanaspor’da oynayan oyuncularımıza zarar veriyor... İnşallah bu yanlıştan dönülecektir diyorum ben. Tekrardan Turuncu Beyaz çatısı altında camianın toplanacağına inanıyorum.  Kangrenimiz var o kangrenimizi atamadık. Kendi içimizde halletmemiz gereken sorunları maalesef yanlış bir yönlendirmeyle şu anda bir batağın içerisine doğru sürükleniyoruz. Kulüp olarak değilde taraftar olarak bu durumu yaşıyoruz. Kulüp olarak dimdik ayakta duran bir başkanımız var. Yoksa bizim camiamız gerçekten büyük bir camia. Çok büyük bir taraftarımız var ama maalesef iki senedir anlaşılmayan kan kaybımız var.

Adanaspor’un alt yapısında oldukça futbolcu yetiştiğini düşünüyorum bunun nedenini neye bağlıyorsunuz?

 Bizde çok oyuncu var mesela. Ligde şampiyon olduğumuzda 10 tane oyuncumuz A takımdaki oyuncumuzdu.  Adana’da oyuncu yetişiyor. Bu konuda bakış açısı çok önemli.  Bizim kulüp bu konuda çok şanslı. Gençlere çok önem veren başkanımız var.  Alt yapıdaki oyunculara değer veren bir başkanımız var.

Kendinizi bir antrenör olarak nasıl tanımlıyorsunuz?

Bir antrenörün dışında Adanaspor’un bir neferi gibi çalışıyorum. Oyuncularımla aile ortamında çalışacak bir baba gibiyim yani.  Onlarla herşeyi paylaşarak birşeyler öğretmeye çalışıyorum.  Öğrenmeye de çalışıyoruz tabi.  Öğretmenin ve öğrenmenin yaşı yok! O yüzden çalışmalarım mesleğim adına bu şekilde ilerliyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER