• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Tiyatro Mavra’dan kahkaha tufanı

Tiyatro Mavra’dan kahkaha tufanı

Akil Yıldırım’ın sahibi olduğu Tiyatro Mavra yeni oyunları “Nereden Çıktın Sen?” ile tiyatro izleyicisini kahkahalara boğuyor. 

Özel tiyatro salonlarının birbir perde kapattığı, devlet tiyatrolarının ilgisizlikten yakındığı bu dönemde, Tiyatro Mavra başarılı sahnesi ile ayakta durmaya devam ediyor.

“Nereden Çıktın Sen?” oyunu öncesi söyleşide bulunduğumuz Tiyatrocu Akil Yıldırım, Gazette’nin sorularını okurlarımız için yanıtladı. Yıldırım, Adanalıların tiyatroya ilgisinden, Tiyatro Mavra’nın yeni sezon projelerine kadar birçok konuda görüş ve bilgilerini paylaştı.

Tiyatrocu Akil Yıldırım ile gerçekleştirdiğimiz röportajın satırbaşları şöyle:

 Adana halkının tiyatroya ilgisi tatmin edici bir izleyici sayısı sağlıyor mu?

Adana’da halkımızın tiyatroya olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Tabi ki tiyatroya düzenli olarak giden ya da gidebilen belirli bir kitle var. Bizler bu kitleyi her geçen gün artırmak için çabalıyoruz. İşinizi iyi yapar ve halkın beğenisine kaliteli oyunlar sunarsanız tiyatro salonları seyircisiz kalmaz. Ama şu bir gerçek ki tiyatro maddi ve manevi çok zahmetli bir sanat dalı. Bu bağlamda özel tiyatro olarak biz de bundan nasibimizi alıyoruz.

Adana yaşanan ilginçlikleriyle ünlü bir şehir. Bu renklilik tiyatro oyuncusunu besliyor mu?

Adana insanlarından iklim koşullarına kadar renkli ve değişken bir şehir. Bu bir tiyatro oyuncusu olarak bizleri tabii ki besliyor. Bu çeşitlilikte daha çok insan gözlemleme şansı buluyoruz. Bu gözlemler oyunlarımıza yansıyor mutlaka.

Yeni oyununuzla ilgili bilgi verir misiniz?

Yeni yetişkin oyunumuz “NEREDEN ÇIKTIN SEN?”adlı bir komedi oyunu. Vodvil ve fars öğelerini içinde fazlasıyla barındıran çok eğlenceli, hızlı ve tempolu bir komedi. Başladığımızdan bu yana kapalı gişe oynuyoruz.Günün stresinden uzaklaşıp gülmek ve eğlenmek isteyen seyircilerimizi her Salı ve Cuma saat 20:00 de Tiyatro Mavra’ya bekliyoruz.

Adanalılar en çok hangi tür tiyatro oyunlarına ilgi gösteriyor?

Genelde komedi türü oyunlar daha çok rağbet görüyor. Galiba günlük hayatta zaten birçok sorunla boğuşan insanlarımız bu şekilde daha çok rahatlıyorlar.

2018 sezonu için Tiyatro Mavra’nın planları neler?

Yeni yılda devam eden oyunlarımıza ek olarak “PAYLAŞMAK MUTLULUKTUR” adlı çocuk oyunumuz gösterime girecek. Bunun dışında iki çocuk ve bir yetişkin oyunumuz da ilerleyen tarihlerde seyircimizle buluşacak. Çocuklar ve yetişkinler için drama ve tiyatro kurslarımızda tüm hızıyla sürecek tabi ki.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER