• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Sanayiye kadın eli değiyor

Sanayiye kadın eli değiyor

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) firmaların üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu AOSB Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayça Çelik’in başkanlığında AOSB’de bulunan ve gıda sektöründe faaliyette olan Evren Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni ziyaret etti.


 “Soya üretimini artırmalıyız”

Evren Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Üyesi Nida DENİZLİ,  fabrikasının, 1989 yılında DEBA ismi altında kurulduğunu ve bugüne kadar endüstriyel ürünler, fırıncılık sektörü ve soya ile ilgili ürünlerin üretimini sürdürdüklerini belirtti.

Denizli, ekmek katkı maddeleri, soya unu, yağsız soya unu üretiminin yanı sıra çavdar, mısır, malt, arpa, yulaf unu üretimi yaptıklarını anlattı. Denizli, soya üretiminde son zamanlarda azalma yaşandığını hatırlatarak soya üretiminin artışının sağlanması için desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Her sektörün kendine özgü sorunları olabildiğini dile getiren Denizli, “Biz bu sorunları, sıkıntıları ancak bir arada olarak aşabiliriz” dedi. Evren Gıda Sahibi Nida Denizli, kendine konuk olan AOSB Kadın Sanayici Platformu üyelerine, üretimini yaptığı un çeşitlerinden hediye etti.

Kadın sanayicilerin güçlendirilmesiyle işlerinin ekonomik olarak daha etkili ve sürdürülebilir olmasına katkı sağlanması misyonu çerçevesinde bir araya gelen AOSB Kadın Sanayiciler Platformu, 2018 yılı içerisinde hayata geçirilecek projelerin takvimini belirleyerek fabrikadan ayrıldı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER