• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Kemer Adanalıları bekliyor

Kemer Adanalıları bekliyor

Kemer Belediyesi ile kısa adı KETOB olan Kemer Otelciler ve İşletmeler Birliği, Adana’daki turizm acenteleri temsilcileri ile bir araya gelerek Kemer ilçesini tanıttılar.


 ‘Cennete gitmek için örnek gerekmez. Yeryüzünün cennet köşesi Kemer’i gördünüz mü?’ sloganı ile yola çıkan Kemer Belediyesi ile kısa adı KETOB olan Kemer Otelciler ve İşletmeler Birliği, Adana’daki turizm acenteleri temsilcileri ile bir araya gelerek Kemer ilçesini tanıttılar.

Şirin Park Oteli’nde düzenlenen tanıtım toplantısına Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, KETOB Başkanı Şener Gürler, TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin ve seyahat acenteleri temsilcileri katıldılar. KETOB Başkanı Gürler, Kemer’in dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olduğuna vurgu yaparak Türkiye genelindeki tüm bölgelerde belirli periyotlarda ilçelerinin turizm değerlerini tanıttıklarını, bu anlamda düzenledikleri toplantıların Kemer turizmine katma değer yarattığının altını çizdi.

Her fuarda ilçemizi tanıtıyoruz

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ilçesinde 308’i turizm belgeli arta kalanı ise belediye izin belgeli toplam 400 tesisin ilçesinde yer aldığını belirtip ‘1969 yılından bu tarihe kadar Kemer ilçesi turizmde kalkınma hamlesini belirli aralıklarla gerçekleştiren bir ilçedir. İlçemizin sınırlarında çok büyük arazimiz yok. Orman alanları turizm alanı olarak genişleyerek bugünlere gelindi. Yani Kemer’e yeni tesis yapmak adına yerimiz yok. En fazla 2 otel yapacak kadar bir alanımız kaldı. Seçim kaybetme adına da olsa betonlaşmanın önüne geçerek önlem aldık. Konutlarda en fazla 2 kat, otellerde ise 4 kat yüksekliği vererek betonlaşmanın önüne geçtik. 2010 yılından bu tarihe kadar gittiğimiz her furda Kemer’i tanıttık’ dedi.

5 tatil programı olabilen bir ilçeyiz

Başkan Mustafa Gül, Kemer’i Dünyaya anlatmaya çalıştıklarını ve seyahat acentelerinin ayaklarına kadar giderek kendi şehirlerinde Kemer’i tanımalarına imkan verdiklerini kaydedip ‘Adana’da 145 seyahat acentesi var. 3 yıldır ülkeyi dolaşıyoruz. Antalya’ya bu yıl toplamda 10 milyon turist geldi. Bunun 4 milyonu Kemer ilçemize geldi. Demek ki Kemer ilçemizi en güzel şekilde tanıtıp başarı yakalamışız. Bu başarımızın devam etmesi adına da tanıtımlarımız sürecek. Kemer, en az beş seçeneği ile turizm şehri olan bir ilçedir. İlçemizde her türlü tatil programını bulabilirsiniz. Şehrimizin temizliğine ve alt yapısında sorun olmamasında gösterdiğimiz başarımızla da övünüyoruz. Tüm Adanalıları da ilçemize bekliyoruz’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER