• USD 5.6134
  • GBP 7.3018
  • EUR 6.4316

Gülbin Kartal başkanlığa aday!

Gülbin Kartal başkanlığa aday!

CHP Seyhan Kadın Kolu Başkanlığına adaylığını açıklayan Gülbin Kartal, “CHP gençlik kolları örgütünden geliyorum. Bu nedenle örgütümün iradesine güvenerek Seyhan Kadın Kolu başkanlığına adayım” dedi.

CHP Seyhan Kadın Kolu Başkan adayı Gülbin Kartal adaylık açıklamasında “Bu güne kadar hiç pes etmeden, umutla, inatla, demokrasi mücadelesi veren CHP’nin bir neferi olmaktan onur duyuyorum ve buradan tüm parti emekçilerine selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Bu gün burada sizlere açıkladığım sadece Kadın Kolu Başkanlığı adaylığım değildir. Esasında aday olarak çıktığım bu yolda hep birlikte yeni bir hikâye yazma sürecidir.

Bu süreç Torosların dik yamaçlarından Adana’nın tüm renklerini bir araya getiren, Seyhana uzanan bir birleştirme hikâyesidir. Bu hikâye söz konusu vatansa gerisi teferruat diyenlerin hikâyesidir” dedi.

“Tarihimiz haklarımızı korumak ile geçti”

CHP kadın örgütlerinin, partinin asıl gücü ve memleketin sigortası olduğunu vurgulayan CHP Seyhan Kadın Kolu Başkan adayı Gülbin Kartal “Biz kadınlar dövülme, öldürülme, zorla sahip olma, aşağılaştırma, öteleştirilme gibi saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz.

1934 yılında Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara siyasi hakları diğer ülkelerden önce vererek, çağdaş bir ülke olmamızı sağlamıştır. Tarihimiz hep bu hakları korumak ile geçmiştir.

Ve bizler hayatın her alanında çalışıp yazmaya, çizmeye, üretmeye ve yönetmeye devam edeceğiz. Bir kadının yapabileceğinden daha fazlasını yapmak için yola çıktık.

Bizlere kadınsın yapamazsınız dediler, vincin tepesinde bayrak astık. Bu nedenle kadın devrimdir, kadın mücadeledir.

Kadın Nene Hatundur, Fatmadır, Halide Onbaşıdır, Türkan Saylandır, Bahriye Üçoktur ve niceleridir.

Bu yolda örgüt iradesi tarafından takdir edilirsek, sadece partimizdeki değil, Seyhan’ın tüm emekçi kadınlarıyla birlikte üretim merkezi kuracağız. Ve son olarak diyorum ki, her koşulda örgüt hukukunu koruyacağımıza sizlere en büyük sözümüz olarak sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gülbin Kartal’ın adaylık açıklamasına CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz ve hala Seyhan Kadın Kolu Başkanı ve adayı Canan Doğan’da katılarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER